Oleje silnikowe do OPEL INSIGNIA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 134 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.4 (68)
2011.04
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.4 LPG (68)
2012.07
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.4 (69)
2011.04
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.4 LPG (69)
2012.07
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.4 (35)
2011.04
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.4 LPG (35)
2012.09
2017.03
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Country Tourer (Z18) 1.5 (47)
2017.06
1490
B 15 SFT D 15 SFT
165
(121)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.5 (68)
2017.03
1490
B 15 SFL D 15 SFL
140
(103)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.5 (68)
2017.03
1490
B 15 SFT D 15 SFT
165
(121)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.5 (35)
2017.03
1490
B 15 SFT D 15 SFT
165
(121)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.5 (35)
2017.03
1490
B 15 SFL D 15 SFL
140
(103)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.5 CDTi (68)
2020.02
1496
F 15 DVH
122
(90)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.5 CDTi (35)
2020.02
1496
F 15 DVH
122
(90)
Kombi
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.6 (68)
2008.07
2017.03
1598
A 16 XER
116
(85)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.6 CDTi (68)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTH
136
(100)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.6 CDTi (68)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTJ
120
(88)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.6 SIDI (68)
2013.03
2017.03
1598
A 16 XHT B 16 SHL
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.6 Turbo (68)
2008.07
2017.03
1598
A 16 LET
180
(132)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 1.6 CDTi (47)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTH
136
(100)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 1.6 CDTi (47)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTJ
120
(88)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 1.6 SIDI (47)
2014.07
2017.03
1598
A 16 XHT B 16 SHL
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.6 (69)
2008.07
2017.03
1598
A 16 XER
116
(85)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.6 CDTi (69)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTJ
120
(88)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.6 CDTi (69)
2015.07
2017.03
1598
B 16 DTH
136
(100)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.6 SIDI (69)
2013.03
2017.03
1598
A 16 XHT B 16 SHL
170
(125)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.6 Turbo (69)
2008.07
2017.03
1598
A 16 LET
180
(132)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 (35)
2008.07
2012.06
1598
A 16 XER
116
(85)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 CDTi (35)
2015.07
2017.01
1598
B 16 DTJ
120
(88)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 CDTi (35)
2015.07
2016.12
1598
B 16 DTH
136
(100)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 SIDI (35)
2013.06
2017.03
1598
A 16 XHT B 16 SHL
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35)
2009.01
2013.06
1598
A 16 LET
180
(132)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.6 CDTi (68)
2017.03
1598
B 16 DTH D 16 DTH
136
(100)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.6 CDTi (68)
2017.03
1598
B 16 DTE D 16 DTE D 16 DTN
110
(81)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 1.6 Turbo (68)
2018.06
1598
D 16 SHT
200
(147)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.6 CDTi (35)
2017.03
1598
B 16 DTE D 16 DTE D 16 DTN
110
(81)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.6 CDTi (35)
2017.03
1598
B 16 DTH D 16 DTH
136
(100)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 1.6 Turbo (35)
2018.06
1598
D 16 SHT
200
(147)
Kombi
OPEL INSIGNIA A (G09) 1.8 (68)
2008.07
2017.03
1796
A 18 XER B 18 XER
140
(103)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 1.8 (69)
2008.07
2017.03
1796
A 18 XER B 18 XER
140
(103)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.8 (35)
2008.07
2017.03
1796
A 18 XER B 18 XER
140
(103)
Kombi
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68)
2012.01
2017.03
1956
A 20 DTR
195
(143)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68)
2008.07
2011.12
1956
A 20 DTR
190
(140)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (68)
2009.05
2011.12
1956
A 20 DTR
190
(140)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (68)
2012.01
2017.03
1956
A 20 DTR
195
(143)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DT A 20 DTH A 20 DTJ
131
(96)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2012.03
2017.03
1956
A 20 DTE
120
(88)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2013.07
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTH
160
(118)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2013.06
2017.03
1956
A 20 DTE
140
(103)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTC A 20 DTL
110
(81)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4x4 (68)
2010.06
2017.03
1956
A 20 DTH
160
(118)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4x4 (68)
2013.07
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4x4 (68)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47)
2014.07
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DT A 20 DTJ
131
(96)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47)
2012.03
2017.03
1956
A 20 DTE
120
(88)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi 4x4 (47)
2013.09
2017.03
1956
A 20 DTR
194
(143)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi 4x4 (47)
2013.09
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi 4x4 (47)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69)
2008.07
2011.12
1956
A 20 DTR
190
(140)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69)
2012.01
2017.03
1956
A 20 DTR
195
(143)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (69)
2008.07
2011.12
1956
A 20 DTR
190
(140)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (69)
2012.01
2017.03
1956
A 20 DTR
195
(143)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DT A 20 DTJ
131
(96)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTH
160
(118)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2013.07
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTC A 20 DTL
110
(81)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2012.03
2017.03
1956
A 20 DTE
120
(88)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI (69)
2013.06
2017.03
1956
A 20 DTE
140
(103)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI 4x4 (69)
2014.11
2017.03
1956
B 20 DTH
170
(125)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI 4x4 (69)
2010.06
2017.03
1956
A 20 DTH
160
(118)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 CDTI 4x4 (69)
2013.07
2017.03
1956
A 20 DTH
163
(120)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTR
190
(140)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35)
2012.01
2015.06
1956
A 20 DTR
195
(143)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (35)
2012.01
2015.06
1956
A 20 DTR
195
(143)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4x4 (35)
2008.07
2017.03
1956
A 20 DTR
190
(140)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2014.11
2016.12
1956
B 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2008.07
2015.06
1956
A 20 DTH
160
(118)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2012.03
2015.06
1956
A 20 DTE
120
(88)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2013.07
2015.06
1956
A 20 DTH
163
(120)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2008.07
2015.06
1956
A 20 DT A 20 DTJ
131
(96)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2008.07
2013.06
1956
A 20 DTC A 20 DTL
110
(81)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35)
2013.07
2015.06
1956
A 20 DTE
140
(103)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4x4 (35)
2014.11
2016.12
1956
B 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4x4 (35)
2010.06
2015.06
1956
A 20 DTH
160
(118)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4x4 (35)
2013.07
2015.06
1956
A 20 DTH
163
(120)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Country Tourer (Z18) 2.0 BiTurbo Diesel 4x4 (47)
2018.01
1956
D 20 DTR
210
(154)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Country Tourer (Z18) 2.0 CDTi (47)
2017.06
1956
D 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Country Tourer (Z18) 2.0 CDTi 4x4 (47)
2017.06
1956
D 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 BiTurbo Diesel 4x4 (68)
2017.03
1956
D 20 DTR
210
(154)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 CDTi (68)
2020.04
1956
D 20 DTH
174
(128)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 CDTi (68)
2017.03
1956
B 20 DTH D 20 DTH
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 CDTi 4x4 (68)
2017.03
1956
D 20 DTH
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 BiTurbo Diesel 4x4 (35)
2017.03
1956
D 20 DTR
210
(154)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 CDTi (35)
2017.03
1956
B 20 DTH D 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 CDTi 4x4 (35)
2017.03
1956
D 20 DTH
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 CDTi
2021.04
1995
F20DVH
174
(128)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 CDTi 4x4
2021.04
1995
F20DVH
174
(128)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 CDTi (35)
2020.04
1995
F20DVH
174
(128)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 CDTi 4x4 (35)
2020.11
1995
F20DVH
174
(128)
Kombi
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 E85 Turbo (68)
2010.10
2017.03
1998
A 20 NFT
220
(162)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo (68)
2014.04
2017.03
1998
A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo (68)
2008.07
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT
220
(162)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4x4 (68)
2008.07
2017.03
1998
A 20 NHT
220
(162)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4x4 (68)
2011.07
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 Turbo 4x4 (47)
2013.09
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Turbo (69)
2008.07
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT
220
(162)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Turbo (69)
2014.04
2017.03
1998
A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Turbo 4x4 (69)
2008.07
2017.03
1998
A 20 NHT
220
(162)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Turbo 4x4 (69)
2011.07
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.0 Turbo E85 (69)
2008.07
2017.03
1998
A 20 NFT
220
(162)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 E85 Turbo (35)
2010.09
2011.11
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35)
2008.07
2013.06
1998
A 20 NFT A 20 NHT
220
(162)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35)
2014.04
2017.03
1998
A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4x4 (35)
2011.09
2017.03
1998
A 20 NFT A 20 NHT B 20 NHT
250
(184)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Country Tourer (Z18) 2.0 4x4 (47)
2017.06
1998
B 20 NFT D 20 NFT
260
(191)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 (68)
2020.04
1998
F20SHL
200
(147)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 4x4 (68)
2017.03
1998
B 20 NFT D 20 NFT
260
(191)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 GSi 4x4 (68)
2020.04
1998
F20SHT
230
(169)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Grand Sport (Z18) 2.0 Turbo
2020.08
1998
F20SHL
170
(125)
Hatchback
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 (35)
2020.11
1998
F20SHT
170
(125)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 (35)
2020.04
1998
F20SHT
200
(147)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 4x4 (35)
2017.03
1998
B 20 NFT D 20 NFT
260
(191)
Kombi
OPEL INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) 2.0 4x4 (35)
2020.04
1998
F20SHT
230
(169)
Kombi
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo 4x4 (68)
2008.07
2017.03
2792
A 28 NET
260
(191)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4x4 (68)
2009.07
2017.03
2792
A 28 NER B 28 NER
325
(239)
Hatchback
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.8 V6 Turbo 4x4 (69)
2008.07
2017.03
2792
A 28 NET
260
(191)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sedan (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4x4 (69)
2009.07
2017.03
2792
A 28 NER B 28 NER
325
(239)
Sedan
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo 4x4 (35)
2008.10
2013.06
2792
A 28 NET
260
(191)
Kombi
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4x4 (35)
2009.07
2017.03
2792
A 28 NER B 28 NER
325
(239)
Kombi
Pokaż więcej
OPEL INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4x4 (35)
2008.07
2011.06
1998
A 20 NHT
220
(162)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Insignia
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: OPEL INSIGNIA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: OPEL INSIGNIA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: OPEL INSIGNIA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: OPEL INSIGNIA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: OPEL INSIGNIA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: OPEL INSIGNIA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: OPEL INSIGNIA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: OPEL INSIGNIA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: OPEL INSIGNIA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: OPEL INSIGNIA.