Oleje silnikowe do OPEL OMEGA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 65 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19)
1986.09
1994.03
1796
18 SEH
115
(85)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19)
1987.09
1994.03
1796
E 18 NVR
88
(65)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19)
1986.09
1987.08
1796
18 NV
82
(60)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19)
1986.11
1988.09
1796
18 SV
86
(63)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 1.8 S (F19, M19, N19)
1986.09
1994.03
1796
18 NV 18 SV
90
(66)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 1.8 (F35, M35)
1986.09
1994.03
1796
18 SEH
115
(85)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 1.8 (F35, M35)
1987.09
1994.03
1796
E 18 NVR
88
(65)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 1.8 N (F35, M35)
1986.11
1988.09
1796
18 SV
86
(63)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 1.8 N (F35, M35)
1986.09
1987.08
1796
18 NV
82
(60)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 1.8 S (F35, M35)
1986.09
1994.03
1796
18 SV
90
(66)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.0 DTI 16V (F69, M69, P69)
1997.09
2000.09
1995
X 20 DTH
101
(74)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.0 DTI 16V (F35, M35, P35)
1997.09
2000.09
1995
X 20 DTH
101
(74)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19)
1990.09
1994.03
1998
C 20 NEJ
99
(73)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19)
1986.09
1994.03
1998
20 SE
122
(90)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19)
1990.09
1994.03
1998
C 20 NEF
100
(74)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 2.0 i (F19, M19, N19)
1986.09
1994.03
1998
C 20 NE
115
(85)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.0 (F35, M35)
1990.09
1994.03
1998
C 20 NEF
100
(74)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.0 (F35, M35)
1986.09
1994.03
1998
20 SE
122
(90)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.0 i (F35, M35)
1990.09
1994.03
1998
C 20 NEJ
99
(73)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.0 i (F35, M35)
1986.09
1994.04
1998
C 20 NE
115
(85)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.0 (F69, M69, P69)
1994.03
2000.12
1998
20 SE
115
(85)
Sedan
OPEL OMEGA B (V94) 2.0 (F69, M69, P69)
1994.03
1999.09
1998
X 20 SE
116
(85)
Sedan
OPEL OMEGA B (V94) 2.0 16V (F69, M69, P69)
1994.03
1999.09
1998
X 20 XEV
136
(100)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.0 (F35, M35, P35)
1994.03
1999.09
1998
X 20 SE
116
(85)
Kombi
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.0 16V (F35, M35, P35)
1994.03
1999.09
1998
X 20 XEV
136
(100)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69)
2000.09
2003.07
2171
Y 22 DTH
120
(88)
Sedan
OPEL OMEGA B (V94) 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69)
2000.09
2003.07
2171
Y 22 DTH
110
(81)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35)
2000.09
2003.07
2171
Y 22 DTH
120
(88)
Kombi
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35)
2000.09
2003.07
2171
Y 22 DTH
110
(81)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.2 16V (F69, M69, P69)
1999.09
2003.07
2198
Y 22 XE Z 22 XE
144
(106)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.2 16V (F35, M35, P35)
1999.09
2003.07
2198
Y 22 XE Z 22 XE
144
(106)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 2.3 D (F19, M19, N19)
1986.10
1994.03
2260
23 YD
73
(54)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 2.3 TD (F19, M19, N19)
1986.10
1988.08
2260
23 YDT
90
(66)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 2.3 TD Interc. (F19, M19, N19)
1988.08
1994.03
2260
23 DTR
100
(74)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.3 D (F35, M35)
1986.09
1994.03
2260
23 YD
73
(54)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.3 TD (F35, M35)
1986.09
1988.08
2260
23 YDT
90
(66)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.3 TD Interc. (F35, M35)
1988.09
1994.03
2260
23 DTR
100
(74)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 2.4 i (F19, M19, N19)
1988.09
1994.03
2410
C 24 NE
125
(92)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.4 i (F35, M35)
1988.09
1994.03
2410
C 24 NE
125
(92)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.5 DTI (F69, M69, P69)
2001.09
2003.07
2498
Y 25 DT Y 25 TD
150
(110)
Sedan
OPEL OMEGA B (V94) 2.5 TD (F69, M69, P69)
1994.04
2003.07
2498
25 DT U 25 DT U 25 TD X 25 DT X 25 TD
130
(96)
Sedan
OPEL OMEGA B (V94) 2.5 V6 (F69, M69, P69)
1994.03
2000.09
2498
X 25 XE
170
(125)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.5 DTI (F35, M35, P35)
2001.09
2003.07
2498
Y 25 DT Y 25 TD
150
(110)
Kombi
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.5 TD (F35, M35, P35)
1994.04
2001.07
2498
25 DT U 25 DT U 25 TD X 25 DT X 25 TD
131
(96)
Kombi
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.5 V6 (F35, M35, P35)
1994.03
2000.09
2498
X 25 XE
170
(125)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 2.6 i (F19, M19, N19)
1990.09
1994.03
2594
C 26 NE
150
(110)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 2.6 i (F35, M35)
1990.09
1994.03
2594
C 26 NE
150
(110)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 2.6 V6 (F69, M69, P69)
2000.09
2003.07
2597
Y 26 SE
180
(132)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 2.6 V6 (F35, M35, P35)
2000.09
2003.07
2597
Y 26 SE
180
(132)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 3.0 V6 (F69, M69, P69)
1994.04
2001.02
2962
X 30 XE
211
(155)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 3.0 V6 (F35, M35, P35)
1994.04
2001.02
2962
X 30 XE
211
(155)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19)
1987.03
1990.09
2969
30 NE
177
(130)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19)
1987.03
1987.12
2969
C 30 LE
156
(115)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 (3000) Cat (F19, M19, N19)
1988.03
1994.03
2969
C 30 NE
177
(130)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19)
1989.09
1994.03
2969
C 30 SEJ
200
(147)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19)
1989.09
1994.03
2969
C 30 SE
204
(150)
Sedan
OPEL OMEGA A (V87) 3.0 24V Evolution500 (F19, M19, N19)
1991.03
1992.07
2969
C 30 XEI
230
(169)
Sedan
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 3.0 (F35, M35)
1987.03
1994.03
2969
C 30 LE
156
(115)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 3.0 (F35, M35)
1987.03
1990.09
2969
30 NE
177
(130)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 3.0 24V (F35, M35)
1989.09
1994.03
2969
C 30 SEJ
200
(147)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 3.0 24V Omega 3000 (F35, M35)
1988.09
1994.04
2969
C 30 SE
204
(150)
Kombi
OPEL OMEGA A Kombi (V87) 3.0 Cat (F35, M35)
1987.03
1994.03
2969
C 30 NE
177
(130)
Kombi
OPEL OMEGA B (V94) 3.2 V6 (F69, M69, P69)
2001.02
2003.07
3175
Y 32 SE
218
(160)
Sedan
OPEL OMEGA B Kombi (V94) 3.2 V6 (F35, M35, P35)
2001.02
2003.07
3175
Y 32 SE
218
(160)
Kombi
OPEL OMEGA A (V87) 3.6 24V Lotus (F19, M19, N19)
1990.08
1992.09
3638
C 36 GET
377
(277)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Omega
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

Oleje sportowe

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W50 1l VR1

5W50 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
84.61 
zł
70.65
57.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz

5W30 1l

API SL CF
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.66 
zł
56.08
45.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: OPEL OMEGA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: OPEL OMEGA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: OPEL OMEGA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: OPEL OMEGA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: OPEL OMEGA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: OPEL OMEGA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: OPEL OMEGA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: OPEL OMEGA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: OPEL OMEGA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: OPEL OMEGA.