Oleje silnikowe do OPEL MOVANO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 91 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) MOVANO-e
2021.12
2023.10
A3H256B42G000
136
(100)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) MOVANO-e
2023.11
46358157
279
(205)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) MOVANO-e Hydrogen
2025.04
46358157
279
(205)
Furgon
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) MOVANO-e
2023.11
46358157
279
(205)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) MOVANO-e
2023.04
2023.10
A3H256B42G000
136
(100)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HH (DW12RUC)
165
(121)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HB (DW12RUD)
140
(103)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HK (DW12RUE)
120
(88)
Furgon
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HB (DW12RUD)
140
(103)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HK (DW12RUE)
120
(88)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 D
2021.12
2023.10
2179
4HH (DW12RUC)
165
(121)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 BlueHDi 120
2023.11
2184
B22LUF
120
(88)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 BlueHDi 140
2023.11
2184
140
(103)
Furgon
OPEL MOVANO C Furgon (U9, X250) 2.2 BlueHDi 180
2023.11
2184
B22LUC
180
(132)
Furgon
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 BlueHDi 120
2023.11
2184
B22LUF
120
(88)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 BlueHDi 140
2023.11
2184
B22LUE
140
(103)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO C Platforma / podwozie (U9, X250) 2.2 BlueHDi 180
2023.11
2184
B22LUC
180
(132)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2013.01
2021.12
2298
M9T 716 M9T 880
150
(110)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 716
136
(100)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2014.05
2019.07
2298
M9T 704 M9T 870
110
(81)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2019.08
2021.12
2298
M9T 716
179
(132)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2015.05
2021.12
2298
M9T 706
170
(125)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2010.12
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 680 M9T 870 M9T 876 M9T 880
125
(92)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2010.12
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 870
101
(74)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 708
163
(120)
Autobus
OPEL MOVANO B Autobus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV)
2010.12
2021.12
2298
M9T 678 M9T 680 M9T 706 M9T 708
146
(107)
Autobus
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 706
170
(125)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 716
136
(100)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2019.08
2021.12
2298
M9T 716
179
(132)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 680 M9T 870 M9T 876 M9T 880 M9T 896
125
(92)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 870 M9T 876
101
(74)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2010.05
2021.12
2298
M9T 678 M9T 680 M9T 706 M9T 708 M9T 878 M9T 880
146
(107)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 704
131
(96)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2014.05
2019.07
2298
M9T 704 M9T 870
110
(81)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2013.01
2021.12
2298
M9T 716 M9T 880
150
(110)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI FWD (FV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 708
163
(120)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 710
131
(96)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 686 M9T 690 M9T 692 M9T 696 M9T 698 M9T 876 M9T 890 M9T 892 M9T 896 M9T 898
125
(92)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 690 M9T 692 M9T 890 M9T 892
101
(74)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2013.01
2019.07
2298
M9T 694 M9T 696 M9T 698 M9T 896 M9T 898
150
(110)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2014.05
2019.07
2298
M9T 700
136
(100)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 700 M9T 710
163
(120)
Furgon
OPEL MOVANO B Furgon (X62) 2.3 CDTI RWD (FV)
2010.05
2021.12
2298
M9T 694 M9T 696 M9T 698 M9T 710 M9T 896 M9T 898
146
(107)
Furgon
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2014.05
2019.07
2298
M9T 704 M9T 870
110
(81)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 708
163
(120)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2019.08
2021.12
2298
M9T 716
179
(132)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 702 M9T 716
136
(100)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 680 M9T 870 M9T 876 M9T 880
125
(92)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 670 M9T 672 M9T 676 M9T 870 M9T 876 M9T 890
101
(74)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 706
170
(125)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2010.05
2021.12
2298
M9T 678 M9T 680 M9T 706 M9T 708
146
(107)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 704
131
(96)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV)
2013.01
2021.12
2298
M9T 716 M9T 880
150
(110)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2014.05
2019.07
2298
M9T 700
136
(100)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 686 M9T 690 M9T 692 M9T 696 M9T 698 M9T 876 M9T 890 M9T 892 M9T 896 M9T 898
125
(92)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2014.05
2021.12
2298
M9T 700 M9T 710
163
(120)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2010.05
2015.12
2298
M9T 690 M9T 692
101
(74)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2016.11
2021.12
2298
M9T 710
131
(96)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2010.05
2021.12
2298
M9T 694 M9T 696 M9T 698 M9T 710 M9T 896 M9T 898
146
(107)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO B Platforma / podwozie (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV)
2013.01
2019.07
2298
M9T 694 M9T 696 M9T 698 M9T 896 M9T 898
150
(110)
Platforma / podwozie
Pokaż więcej
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 1.9 DTI (JD)
2000.09
2001.10
1870
F9Q 770
80
(59)
Autobus
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 1.9 DTI (JD)
2001.10
1870
F9Q 772 F9Q 774
82
(60)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 1.9 DTI (FD)
2000.09
2001.10
1870
F9Q 770
80
(59)
Furgon
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 1.9 DTI (FD)
2001.10
1870
F9Q 772 F9Q 774
82
(60)
Furgon
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.2 DTI (JD)
2000.09
2188
G9T 720 G9T 722 G9T 750
90
(66)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.2 DTI (FD)
2000.09
2188
G9T 720 G9T 722 G9T 750
90
(66)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.2 DTI (ED, HD, UD0, UD4)
2000.09
2188
G9T 720 G9T 722 G9T 750
90
(66)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 DTi (JD)
2003.10
2006.08
2463
G9U 754
99
(73)
Autobus
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 DTI (JD)
2001.10
2463
G9U 720 G9U 724 G9U 750 G9U 754
115
(84)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 DTi (FD)
2003.10
2463
G9U 754
99
(73)
Furgon
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 DTI (FD)
2001.10
2463
G9U 720 G9U 724 G9U 750 G9U 754
115
(84)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4)
2003.10
2463
G9U 754
99
(73)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4)
2001.10
2463
G9U 720 G9U 724 G9U 750 G9U 754
115
(84)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 CDTI (JD)
2006.08
2464
G9U 632 G9U 650
120
(88)
Autobus
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 CDTI (JD)
2007.09
2464
G9U 650
101
(74)
Autobus
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 CDTI (JD)
2006.08
2464
G9U 632 G9U 650
146
(107)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 CDTI (FD)
2003.10
2464
G9U 632 G9U 650
120
(88)
Furgon
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 CDTI (FD)
2003.10
2464
G9U 650
101
(74)
Furgon
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 CDTI (FD)
2003.10
2464
G9U 632 G9U 650
146
(107)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4)
2006.08
2464
G9U 632 G9U 650
146
(107)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4)
2006.08
2464
G9U 650
101
(74)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4)
2006.08
2464
G9U 632 G9U 650
120
(88)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.5 D (JD)
1998.07
2000.09
2499
S8U 770 S8U 772
80
(59)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.5 D (FD)
1999.01
2000.09
2499
S8U 770 S8U 772
80
(59)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.5 D (ED, HD, UD0, UD4)
1998.07
2000.09
2499
S8U 770 S8U 772
80
(59)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 2.8 DTI (JD)
1998.07
2001.10
2799
S9W 700 S9W 702
114
(84)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 2.8 DTI (FD)
1999.01
2001.10
2799
S9W 700 S9W 702
114
(84)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 2.8 DTI (ED, HD, UD0, UD4)
1998.07
2001.10
2799
S9W 700 S9W 702
114
(84)
Platforma / podwozie
OPEL MOVANO A Autobus (X70) 3.0 DTi (JD)
2003.10
2953
ZD3 200 ZD3 202
136
(100)
Autobus
OPEL MOVANO A Furgon (X70) 3.0 DTI (FD)
2003.10
2953
ZD3 200 ZD3 202
136
(100)
Furgon
OPEL MOVANO A Platforma / podwozie (X70) 3.0 DTI (ED, HD, UD0, UD4)
2003.10
2953
ZD3 200 ZD3 202
136
(100)
Platforma / podwozie
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Movano
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: OPEL MOVANO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: OPEL MOVANO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: OPEL MOVANO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: OPEL MOVANO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: OPEL MOVANO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: OPEL MOVANO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: OPEL MOVANO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: OPEL MOVANO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: OPEL MOVANO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: OPEL MOVANO.