Oleje silnikowe do OPEL VIVARO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 78 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL VIVARO C Autobus (K0) VIVARO-E
2020.09
2024.03
ZKX (ZK01)
136
(100)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) VIVARO-E
2024.04
ZKU (ZK02)
136
(100)
Autobus
OPEL VIVARO C Furgon (K0) VIVARO-E
2020.09
2024.03
ZKX (ZK01)
136
(100)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) VIVARO-E
2024.04
ZKU (ZK02)
136
(100)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) VIVARO-E All-wheel Drive
2025.01
ZKU (ZK02)
136
(100)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) VIVARO-E HYDROGEN
2022.08
2024.09
ZKX (ZK01)
136
(100)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) VIVARO-E HYDROGEN
2024.10
ZKU (ZK02)
136
(100)
Furgon
OPEL VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E
2020.09
2024.03
ZKX (ZK01)
136
(100)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E
2024.04
ZKU (ZK02)
136
(100)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 1.5
2019.03
2025.04
1499
D 15 DT (DV5RUCD)
102
(75)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 1.5
2019.03
2025.04
1499
D 15 DTH (DV5RUC)
120
(88)
Autobus
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 1.5
2019.03
1499
D 15 DTH (DV5RUC)
120
(88)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 1.5
2019.03
2025.04
1499
D 15 DT (DV5RUCD)
102
(75)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 1.5 All-wheel Drive
2019.03
1499
D 15 DTH (DV5RUC)
120
(88)
Furgon
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2014.06
2016.12
1598
R9M 450
140
(103)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2015.04
2019.12
1598
R9M 452
125
(92)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2015.04
2019.12
1598
R9M 452
145
(107)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2015.04
2019.12
1598
R9M 413 R9M 415
95
(70)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2014.06
2019.12
1598
R9M 450
120
(88)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2014.06
2016.12
1598
R9M 408
90
(66)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2014.06
2016.12
1598
R9M 408 R9M 450
116
(85)
Autobus
OPEL VIVARO B Autobus (X82) 1.6 CDTI (06)
2019.01
2019.12
1598
R9M 415
121
(89)
Autobus
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2014.06
2016.12
1598
R9M 408
90
(66)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2014.06
2016.12
1598
R9M 408 R9M 450
116
(85)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2016.03
2019.12
1598
R9M 413 R9M 415
95
(70)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2014.06
2016.12
1598
R9M 450
140
(103)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2016.03
2019.12
1598
R9M 452
146
(107)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2014.06
2019.12
1598
R9M 450
120
(88)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2016.03
2019.12
1598
R9M 452
125
(92)
Furgon
OPEL VIVARO B Furgon (X82) 1.6 CDTI (05)
2016.03
2019.12
1598
R9M 413 R9M 415
121
(89)
Furgon
OPEL VIVARO B Platforma / podwozie (X82) 1.6 CDTI (03)
2016.11
2019.12
1598
R9M 452
125
(92)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO B Platforma / podwozie (X82) 1.6 CDTI (03)
2015.08
2016.12
1598
R9M 450
140
(103)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO B Platforma / podwozie (X82) 1.6 CDTI (03)
2016.11
2019.12
1598
R9M 452
146
(107)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO B Platforma / podwozie (X82) 1.6 CDTI (03)
2015.08
2019.12
1598
R9M 450
120
(88)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO B Platforma / podwozie (X82) 1.6 CDTI (03)
2014.06
2016.12
1598
R9M 408 R9M 450
116
(85)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07)
2001.08
2014.07
1870
F9Q 760
101
(74)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 1.9 DTI (F7)
2001.08
2014.07
1870
F9Q 760
101
(74)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 1.9 Di
2001.08
2014.07
1870
F9Q 762
82
(60)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07)
2006.08
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 784 M9R 786 M9R 788
114
(84)
Autobus
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07)
2006.08
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 782 M9R 786
90
(66)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.0 CDTI (F7)
2006.08
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 782 M9R 786
90
(66)
Furgon
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.0 CDTI (F7)
2006.08
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 784 M9R 786 M9R 788
114
(84)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.0 CDTI
2006.08
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 782 M9R 784 M9R 786 M9R 788
114
(84)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.0 CDTI
2006.01
2014.07
1995
M9R 630 M9R 692 M9R 780 M9R 782 M9R 786
90
(66)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.0
2022.12
2025.04
1997
D 20 DTR (DW10FDCU)
177
(130)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.0
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTH (DW10FD)
150
(110)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.0
2020.09
2025.04
1997
DW10FDDU340 DW10FDDU370
144
(106)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.0
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTL (DW10FE)
122
(90)
Autobus
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTL (DW10FE)
122
(90)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0
2021.08
2025.04
1997
DW10FDDU340 DW10FDDU370
144
(106)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0
2019.03
2025.04
1997
D 20 DTR (DW10FDCU)
177
(130)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTH (DW10FD)
150
(110)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0 All-wheel Drive
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTH (DW10FD)
150
(110)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.0 All-wheel Drive
2021.08
2025.04
1997
DW10FDDU340
144
(106)
Furgon
OPEL VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0
2023.01
2025.04
1997
DW10FDDU340
144
(106)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7)
2006.08
2014.07
1998
F4R 820
117
(86)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.0 ECOTEC (F7)
2006.08
2014.07
1998
F4R 820
117
(86)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.0 ECOTEC
2006.08
2014.07
1998
F4R 820
117
(86)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LD
150
(110)
Autobus
OPEL VIVARO C Autobus (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LC
180
(132)
Autobus
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LD
150
(110)
Furgon
OPEL VIVARO C Furgon (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LC
180
(132)
Furgon
OPEL VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LD
150
(110)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07)
2006.08
2014.07
2463
G9U 630
146
(107)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.5 CDTI (F7)
2006.08
2014.07
2463
G9U 630
146
(107)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.5 CDTI
2006.08
2014.07
2463
G9U 630
146
(107)
Platforma / podwozie
Pokaż więcej
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07)
2001.08
2006.07
1870
F9Q 762
80
(60)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 1.9 DI (F7)
2001.08
2006.07
1870
F9Q 762
80
(60)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 1.9 DTI
2001.02
2010.12
1870
F9Q 760
101
(74)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07)
2001.08
2006.07
1998
F4R 720
120
(88)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.0 16V (F7)
2001.08
2006.07
1998
F4R 720
120
(88)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.0 16V
2002.01
2006.07
1998
F4R 720
120
(88)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.5 DTI (F7, J7, A07)
2003.04
2010.03
2463
G9U 730
135
(99)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.5 DTI (F7)
2003.04
2010.03
2463
G9U 730
135
(99)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.5 DTi
2003.04
2010.03
2463
G9U 730
135
(99)
Platforma / podwozie
OPEL VIVARO A Autobus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07)
2006.08
2010.03
2464
G9U 630
114
(84)
Autobus
OPEL VIVARO A Furgon (X83) 2.5 CDTI (F7)
2006.08
2010.03
2464
G9U 630
114
(84)
Furgon
OPEL VIVARO A Platforma / podwozie (X83) 2.5 CDTI
2006.08
2010.03
2464
G9U 630
114
(84)
Platforma / podwozie
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Vivaro
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

Oleje sportowe

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W50 1l VR1

5W50 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
84.61 
zł
70.65
57.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: OPEL VIVARO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: OPEL VIVARO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: OPEL VIVARO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: OPEL VIVARO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: OPEL VIVARO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: OPEL VIVARO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: OPEL VIVARO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: OPEL VIVARO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: OPEL VIVARO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: OPEL VIVARO.