Oleje silnikowe do OPEL CORSA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 142 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL CORSA F (P2JO) Corsa-e
2023.03
ZKW (ZK02)
156
(115)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) Corsa-e (68)
2019.07
ZKX (ZK01)
136
(100)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) Corsa-e GSE
2026.07
281
(207)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68)
2009.12
2014.08
998
A 10 XEP
65
(48)
Hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.0 (L08)
2010.01
2014.08
998
A 10 XEP
65
(48)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.0 (L08)
2006.08
2014.08
998
A 10 XEP
60
(44)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.0 (08, 68)
2014.09
999
B 10 XFL D 10 XFL F 10 XFL
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.0 (08, 68)
2014.09
999
B 10 XFT D 10 XFT
115
(85)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 (68)
2019.07
1199
F 12 XEL (EB2FAD) HMU (EB2FAMD)
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 (68)
2019.07
1199
F 12 XHT (EB2ADTS) HNL (EB2ADTSM)
131
(96)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 (68)
2019.07
1199
F 12 XHL (EB2ADTD)
101
(74)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 Hybrid
2025.04
1199
HPY (EB2LTDH2)
145
(107)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 MHEV
2023.08
1199
HPX (EB2LTEDH2)
101
(74)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 MHEV
2025.04
1199
110
(81)
Hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.2 Turbo Hybrid (68)
2024.01
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Hatchback
OPEL CORSA F Furgon/hatchback 1.2 (68)
2019.07
1199
F 12 XEL (EB2FAD)
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68)
2006.07
2014.08
1229
Z 12 XEP
80
(59)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68)
2009.12
2014.08
1229
A 12 XER
86
(63)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68)
2009.12
2014.08
1229
A 12 XEL
69
(51)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68)
2011.06
2014.08
1229
A 12 XER
86
(63)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68)
2006.08
2014.08
1229
Z 12 XEP
80
(59)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68)
2011.06
2014.08
1229
A 12 XER
83
(61)
Hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.2 (L08)
2006.08
2014.08
1229
Z 12 XEP
80
(59)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.2 (L08)
2010.06
2014.08
1229
A 12 XER
86
(63)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.2 (L08)
2010.01
2014.08
1229
A 12 XEL
69
(51)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.2 (08, 68)
2014.09
1229
B 12 XEL B 12 XER D 12 XEL
69
(51)
Hatchback
OPEL CORSA E Furgon/hatchback (X15) 1.2 (08)
2015.01
1229
B 12 XEL
69
(51)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68)
2009.06
2014.08
1248
A 13 DTE A 13 DTR Z 13 DTE
95
(70)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68)
2006.07
2014.08
1248
A 13 DTC Z 13 DTJ
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08)
2009.11
2014.08
1248
A 13 DTE A 13 DTR Z 13 DTE
95
(70)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08)
2006.07
2014.08
1248
A 13 DTC Z 13 DTJ
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.3 CDTI (08, 68)
2014.09
1248
B 13 DTE B 13 DTR
95
(70)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.3 CDTI (08, 68)
2014.09
1248
B 13 DTC B 13 DTN
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA E Furgon/hatchback (X15) 1.3 CDTI (08)
2014.09
1248
B 13 DTE B 13 DTR
95
(70)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E Furgon/hatchback (X15) 1.3 CDTI (08)
2015.01
1248
B 13 DTC B 13 DTN
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.4 (W5L, F08)
2003.08
2012.06
1364
Z 14 XEP
90
(66)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68)
2006.07
2014.08
1364
Z 14 XEP
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68)
2012.07
2014.08
1364
A 14 NEL
120
(88)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 LPG (L08, L68)
2006.08
2011.12
1364
Z 14 XEP
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.4 Turbo (08, 68)
2014.09
2019.06
1364
B 14 NEJ D 14 NEJ
101
(74)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.4 Turbo (08, 68)
2015.03
1364
B 14 NEH D 14 NEH
150
(110)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68)
2009.09
2014.08
1398
A 14 XEL
87
(64)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68)
2009.12
2014.08
1398
A 14 XER
100
(74)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.4 LPG (L08, L68)
2009.09
2014.08
1398
A 14 XEL
87
(64)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.4 (08, 68)
2014.09
1398
B 14 XEL D 14 XEL
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.4 (08, 68)
2014.09
1398
B 14 XEJ D 14 XEJ
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.4 LPG (08, 68)
2015.03
1398
B 14 XEL
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA E Furgon/hatchback (X15) 1.4 (08)
2014.09
1398
B 14 XEL
90
(66)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E Furgon/hatchback (X15) 1.4 (08)
2014.09
1398
B 14 XEJ
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA F (P2JO) 1.5 (68)
2019.07
1499
D 15 DT (DV5RCF) D 15 DT (DV5RD)
102
(75)
Hatchback
OPEL CORSA F Furgon/hatchback 1.5 (68)
2019.07
1499
D 15 DT (DV5RD)
102
(75)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68)
2006.11
2014.08
1598
A 16 LER B 16 LER Z 16 LER
192
(141)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68)
2007.05
2014.08
1598
A 16 LEL Z 16 LEL
150
(110)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68)
2011.06
2014.08
1598
A 16 LES
211
(155)
Hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.6 (L08)
2012.07
2014.08
1598
Z 16 LER
192
(141)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA E (X15) 1.6 Turbo (08, 68)
2015.03
1598
B 16 LER B 16 LES
207
(152)
Hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.7 CDTi (F08, W5L)
2003.08
2012.12
1686
Z 17 DTH
101
(74)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.7 CDTI (L08, L68)
2009.12
2014.08
1686
A 17 DTS
130
(96)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.7 CDTI (L08, L68)
2006.08
2011.12
1686
Z 17 DTR
125
(92)
Hatchback
Pokaż więcej
OPEL CORSA B (S93) 1.0 i 12V (F08, F68, M68)
1996.11
2000.09
973
X 10 XE
54
(40)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68)
2000.09
2003.06
973
Z 10 XE
58
(43)
Hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.0 (F08, W5L)
1986.02
1989.04
993
10 S
45
(33)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.0 (F08, M08, F68, M68)
1982.09
1993.03
993
10 S
45
(33)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.0 (F11, M11, F19, M19)
1982.09
1992.09
993
10 S
45
(33)
Sedan
OPEL CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68)
2003.06
2009.12
998
Z 10 XEP
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68)
2006.07
2010.12
998
Z 10 XEP
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L)
1990.08
1994.07
1195
C 12 NZ
45
(33)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.2 i (F08, M08, F68, M68)
1989.09
1993.03
1195
C 12 NZ
45
(33)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.2 i (F11, M11, F19, M19)
1989.09
1993.03
1195
C 12 NZ
45
(33)
Sedan
OPEL CORSA B (S93) 1.2 i (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1195
12 NZ
45
(33)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.2 i (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1195
C 12 NZ X 12 SZ
45
(33)
Hatchback
OPEL CORSA B Furgon/hatchback (S93) 1.2 (F08, W5L)
1994.08
2001.12
1195
C 12 NZ
45
(33)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L)
1986.02
1989.04
1196
12 NC E 12 GV
45
(33)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L)
1986.02
1990.07
1196
12 S
60
(44)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L)
1986.02
1989.04
1196
12 ST
54
(40)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L)
1990.08
1994.07
1196
12 NV
50
(37)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68)
1982.09
1990.08
1196
12 S
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68)
1982.09
1990.08
1196
12 NC E 12 GV
45
(33)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.2 N (F08, M08, F68, M68)
1990.01
1993.03
1196
12 NV
52
(38)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.2 S (F08, M08, F68, M68)
1982.09
1990.02
1196
12 ST
55
(40)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.2 N (F11, M11, F19, M19)
1985.01
1987.10
1196
12 NC E 12 GV
45
(33)
Sedan
OPEL CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, F19, M19)
1982.09
1987.10
1196
12 S
58
(43)
Sedan
OPEL CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, M19, F19)
1982.09
1993.03
1196
12 ST
55
(40)
Sedan
OPEL CORSA B (S93) 1.2 i 16V (F08, F68, M68)
1998.03
2000.09
1199
X 12 XE
65
(48)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.2 (F08, F68)
2000.09
2009.12
1199
Z 12 XE
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.2 16V (F08, W5L)
2000.09
2003.07
1199
Z 12 XE
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.2 Twinport (F08, F68)
2004.07
2009.12
1229
Z 12 XEP
80
(59)
Hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.2 (F08, W5L)
2005.07
2006.06
1229
Z 12 XEP
80
(59)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.3 CDTI (F08, F68)
2003.06
2009.12
1248
Y 13 DT Z 13 DT
70
(51)
Hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L)
2005.07
2006.06
1248
Z 13 DT
80
(59)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L)
2005.07
2006.06
1248
Z 13 DT
69
(51)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68)
2006.07
2011.06
1248
Z 13 DTH
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA D Furgon/hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08)
2006.07
2010.06
1248
Z 13 DTH
90
(66)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L)
1986.02
1989.04
1297
13 NB
60
(44)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L)
1986.02
1989.04
1297
13 SB
69
(51)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.3 (F08, M08, F68, M68)
1985.09
1989.10
1297
13 NB
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.3 i (F08, M08, F68, M68)
1986.09
1990.09
1297
C 13 N
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.3 S (F08, M08, F68, M68)
1982.09
1989.10
1297
13 SB
70
(51)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.3 (F11, F19, M11, M19)
1985.09
1987.10
1297
13 NB C 13 N
60
(44)
Sedan
OPEL CORSA A TR (S83) 1.3 S (F11, M11, F19, M19)
1982.09
1987.10
1297
13 SB
70
(51)
Sedan
OPEL CORSA B (S93) 130i
1996.10
2002.08
1297
13 NE
79
(58)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.4 Twinport (F08, F68)
2003.06
2009.12
1364
Z 14 XEP
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68)
1990.01
1993.03
1389
C 14 NZ
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.4 S (F08, M08, F68, M68)
1990.01
1993.03
1389
14 NV
72
(53)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68)
1991.09
1993.03
1389
C 14 SE
82
(60)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.4 i (F11, M11, F19, M19)
1989.10
1993.03
1389
C 14 NZ
60
(44)
Sedan
OPEL CORSA A TR (S83) 1.4 S (F11, M11, F19, M19)
1989.09
1993.03
1389
14 NV
72
(53)
Sedan
OPEL CORSA B (S93) 1.4 i (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1389
C 14 NZ X 14 SZ
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68)
1997.08
2000.09
1389
C 14 SEL
86
(63)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68)
1994.09
2000.09
1389
X 14 XE
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.4 Si (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1389
C 14 SE
82
(60)
Hatchback
OPEL CORSA B Furgon/hatchback (S93) 1.4 i (F08, W5L)
1999.08
2000.09
1389
C 14 NZ X 14 SZ
60
(44)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA B Kombi (S93) 1.4 i 16V (F35)
1999.01
2002.12
1389
X 14 XE
90
(66)
Kombi
OPEL CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68)
2000.09
2009.12
1389
Z 14 XE
90
(66)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68)
2002.01
2009.12
1389
14 SE
82
(60)
Hatchback
OPEL CORSA A Furgon/hatchback (S83) 1.5 D (F08, W5L)
1987.06
1989.04
1488
15 D (4EC1)
50
(37)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.5 D (F08, M08, F68, M68)
1987.09
1993.03
1488
15 D (4EC1)
50
(37)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.5 TD (F08, M08, F68, M68)
1988.03
1993.03
1488
15 DT (T4EC1)
67
(49)
Hatchback
OPEL CORSA A TR (S83) 1.5 D (F11, M11, F19, M19)
1987.10
1992.11
1488
15 D (4EC1)
50
(37)
Sedan
OPEL CORSA A TR (S83) 1.5 TD (F11, M11, F19, M19)
1987.10
1993.03
1488
15 DT (T4EC1)
67
(49)
Sedan
OPEL CORSA B (S93) 1.5 D (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1488
15 D
50
(37)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.5 TD (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1488
15 DT X 15 DT
67
(49)
Hatchback
OPEL CORSA B Furgon/hatchback (S93) 1.5 D (F08, W5L)
1994.09
1997.05
1488
15 D X 15 D
50
(37)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68)
1989.09
1993.03
1598
C 16 SEI
98
(72)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68)
1988.05
1992.03
1598
E 16 SE
100
(74)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68)
1988.08
1992.09
1598
C 16 NZ
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA A Hatchback (S83) 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68)
1992.02
1993.03
1598
C 16 SE
101
(74)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.6 GSI 16V (F08, F68, M68)
1993.03
2000.09
1598
C 16 XE
109
(80)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68)
1997.08
2000.09
1598
C 16 SEL
100
(74)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68)
1994.09
2000.09
1598
X 16 XE
106
(78)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.6 (F08, F68)
2000.09
2009.12
1598
Z 16 SE
84
(62)
Hatchback
OPEL CORSA B (S93) 1.7 D (F08, F68, M68)
1996.02
2000.09
1686
17 D (4EE1) X 17 D (4EE1)
60
(44)
Hatchback
OPEL CORSA B Furgon/hatchback (S93) 1.7 D (F08, W5L)
1999.08
2000.09
1686
17 D (4EE1) X 17 D (4EE1)
60
(44)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA B Kombi (S93) 1.7 D (F35)
1999.01
2002.12
1686
X 17 D
60
(44)
Kombi
OPEL CORSA C (X01) 1.7 CDTI (F08, F68)
2003.06
2009.12
1686
Z 17 DTH
100
(74)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.7 DI (F08, F68)
2000.09
2009.12
1686
Y 17 DTL
65
(48)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.7 DTI (F08, F68)
2000.09
2009.12
1686
Y 17 DT
75
(55)
Hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.7 DI 16V (F08, W5L)
2000.09
2003.07
1686
Y 17 DTL
65
(48)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C Furgon/hatchback (X01) 1.7 DTI 16V (F08, W5L)
2000.09
2003.07
1686
Y 17 DT
75
(55)
Furgon/hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68)
2002.01
2009.12
1796
Z 18 XEL
107
(79)
Hatchback
OPEL CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68)
2000.09
2009.12
1796
Z 18 XE
125
(92)
Hatchback
OPEL CORSA UTILITY C pick-up 1.8
2005.03
2010.05
1796
N 18 XFH
107
(79)
pick-up
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Corsa
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

Oleje sportowe

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W50 1l VR1

5W50 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
84.61 
zł
70.65
57.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: OPEL CORSA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: OPEL CORSA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: OPEL CORSA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: OPEL CORSA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: OPEL CORSA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: OPEL CORSA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: OPEL CORSA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: OPEL CORSA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: OPEL CORSA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: OPEL CORSA.