Silniki do OPEL ZAFIRA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 65 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) E LIFE
2020.09
ZKX (ZK01)
136
(100)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) E LIFE
2024.04
ZKU (ZK02)
136
(100)
Autobus
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 (75)
2011.10
2018.05
1364
A 14 NEL B 14 NEL
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 (75)
2011.10
2018.05
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 LPG (75)
2011.10
2018.05
1364
A 14 NET B 14 NET
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 1.5
2019.03
2025.04
1499
D 15 DTH (DV5RUC)
120
(88)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 1.5
2019.03
2025.04
1499
D 15 DT (DV5RUCD)
102
(75)
Autobus
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75)
2008.01
2015.04
1598
A 16 XER Z 16 XER
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75)
2005.07
2012.09
1598
Z 16 XE1 Z 16 XEP
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG (M75)
2005.07
2015.04
1598
Z 16 YNG
94
(69)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG Turbo (M75)
2010.04
2015.04
1598
A 16 XNT Z 16 XNT
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 FlexFuel (M75)
2008.08
2012.12
1598
Z 16 XER
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.6 CNG Turbo VAN (M75)
2009.02
2015.04
1598
A 16 XNT Z 16 XNT
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 (75)
2018.09
2019.07
1598
D 16 SHJ
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 (75)
2012.12
2019.03
1598
A 16 XHT B 16 SHL D 16 SHL
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75)
2013.07
2019.03
1598
B 16 DTH D 16 DTH
134
(99)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75)
2013.02
2016.05
1598
B 16 DTH
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75)
2014.07
2018.11
1598
B 16 DTJ D 16 DTJ
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CNG (75)
2011.10
2018.05
1598
A 16 XNT B 16 XNT
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 SIDI (75)
2013.07
2018.05
1598
A 16 SHT B 16 SHT D 16 SHT
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75)
2008.01
2015.04
1686
A 17 DTJ Z 17 DTJ
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75)
2007.03
2015.04
1686
A 17 DTR Z 17 DTR
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.7 CDTI VAN (M75)
2008.01
2015.04
1686
A 17 DTR
125
(92)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.7 CDTI VAN (M75)
2008.01
2015.04
1686
A 17 DTJ Z 17 DTJ
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75)
2005.07
2015.04
1796
A 18 XER Z 18 XER
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75)
2013.06
2015.04
1796
A 18 XEL
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 LPG (M75)
2009.07
2015.04
1796
Z 18 XER
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.8 VAN (M75)
2005.07
2015.04
1796
A 18 XER Z 18 XER
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.8 (75)
2011.10
2015.06
1796
A 18 XEL
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 1.8 (75)
2011.10
2018.05
1796
A 18 XER
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75)
2005.07
2015.04
1910
Z 19 DT
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75)
2005.07
2015.04
1910
Z 19 DTH
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.9 CDTI VAN (M75)
2005.07
2015.04
1910
Z 19 DT
120
(88)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 1.9 CDTI VAN (M75)
2005.07
2015.04
1910
Z 19 DTH
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 BiTurbo CDTI (75)
2013.01
2014.10
1956
A 20 DTR
194
(143)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75)
2014.11
2019.03
1956
B 20 DTH D 20 DTH
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75)
2011.10
2014.10
1956
A 20 DTL
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75)
2011.10
2014.10
1956
A 20 DTH
165
(121)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75)
2011.10
2018.11
1956
A 20 DT B 20 DTJ D 20 DTJ Y 20 DTJ Z 20 DTJ
130
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C VAN (P12) 2.0 CDTi (75)
2013.01
2014.10
1956
A 20 DTL
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C VAN (P12) 2.0 CDTi (75)
2013.01
2014.10
1956
A 20 DTH
165
(121)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA TOURER C VAN (P12) 2.0 CDTi (75)
2012.01
2014.10
1956
A 20 DT Y 20 DTJ Z 20 DTJ
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.0
2019.03
2025.04
1997
D 20 DTR (DW10FDCU)
177
(130)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.0
2020.09
2025.04
1997
DW10FDDU340 DW10FDDU370
144
(106)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.0
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTH (DW10FD)
150
(110)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.0
2019.08
2022.12
1997
D 20 DTL (DW10FE)
122
(90)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.0 4x4
2019.03
2022.12
1997
D 20 DTH (DW10FD)
150
(110)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LD
150
(110)
Autobus
OPEL ZAFIRA LIFE Autobus (K0) 2.2
2025.05
2184
B22LC
180
(132)
Autobus
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.2 (M75)
2005.07
2012.12
2198
Z 22 YH
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 1.6 16V (F75)
1999.04
2005.06
1598
X 16 XEL Z 16 XE
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 1.6 CNG (F75)
2001.09
2005.06
1598
Z 16 YNG
97
(71)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 1.8 16V (F75)
1999.04
2000.09
1796
X 18 XE1
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 1.8 16V (F75)
2000.09
2005.06
1796
Z 18 XE
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75)
2005.07
2010.12
1910
Z 19 DTL
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.0 DI 16V (F75)
1999.07
2005.06
1995
X 20 DTL Y 20 DTL
82
(60)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.0 DTI 16V (F75)
2000.09
2005.06
1995
Y 20 DTH
101
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75)
2006.01
2010.12
1998
Z 20 LEH
241
(177)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75)
2005.07
2010.12
1998
Z 20 LER
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.0 OPC (F75)
2002.11
2005.06
1998
Z 20 LET
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.0 OPC (F75)
2001.09
2005.06
1998
Z 20 LET
192
(141)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA B Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (A05) 2.0 VAN (M75)
2005.07
2010.12
1998
Z 20 LER
200
(147)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.2 DTI 16V (F75)
2002.01
2005.06
2172
Y 22 DTR
117
(86)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.2 DTI 16V (F75)
2002.01
2005.06
2172
Y 22 DTR
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
OPEL ZAFIRA A Nadwozie wielkoprzestrzenne (T98) 2.2 16V (F75)
2000.09
2005.06
2198
Z 22 SE
147
(108)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Opel Zafira
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

AJUSA
Uszczelniacz trzonka zaworu AJU12022800

Średnica wewnętrzna [mm] 4
Średnica zewnętrzna [mm] 7.5
Średnica trzonka zaworu [mm] 4
Strona zabudowy Strona wylotowa Strona doprowadzająca
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
6.58 
zł
6.58
5.35 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

REINZ
Substancja uszczelniająca 70-31414-10

Nazwa asortymentu Masa uszczelniająca
Pojemność [l] 0,07
Linia REINZOSIL
Materiał Silikon
Kolor Antracytowy
Opakowanie Tubka
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.15 
zł
45.15
36.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELRING
Korek spustowy oleju EL274410

Wymiar gwintu [mm] M14
Skok gwintu [mm] 1.5
Długość [mm] 13
Jakość P Zamiennik o jakości oryg.
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
14.98 
zł
14.23
11.57 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: OPEL ZAFIRA – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: OPEL ZAFIRA” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: OPEL ZAFIRA, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie OPEL ZAFIRA bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie OPEL ZAFIRA wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta OPEL ZAFIRA.

Jak dbać o silnik w aucie OPEL ZAFIRA, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie OPEL ZAFIRA, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: OPEL ZAFIRA – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie OPEL ZAFIRA? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta OPEL ZAFIRA już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.