Oleje silnikowe do FIAT 500

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 62 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FIAT 500 (312_) Electric (EV)
2012.09
E99
113
(83)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 0.9 (312AXM1B)
2013.10
875
199 B6.000
105
(77)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 0.9 (312AXN1A)
2013.12
875
312 A5.000
80
(59)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 0.9 (312AXM1B)
2013.12
875
199 B6.000
105
(77)
kabriolet
FIAT 500 C (312_) 0.9 (312AXN1A, 312AXN11)
2013.12
875
312 A5.000
80
(59)
kabriolet
FIAT 500L (351_, 352_) 0.9 (199LYC1B)
2012.09
875
199 B6.000
105
(77)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B)
2017.04
875
312 A2.000
80
(59)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B)
2013.03
875
312 A2.000
86
(63)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 0.9 (312AXH1A)
2012.09
964
312 A4.000
65
(48)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 0.9 (312AXP1A)
2013.12
964
312 A4.000 312 A6.000
60
(44)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 0.9 (312AXH1A)
2012.09
964
312 A4.000
65
(48)
kabriolet
FIAT 500 C (312_) 0.9 (312AXP1A)
2013.12
964
312 A6.000
60
(44)
kabriolet
FIAT 500 (312_) 1.0 Mild Hybrid (312.AYD1B)
2020.01
999
463 41 162
69
(51)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 1.0 Mild Hybrid (312AYD1B)
2025.09
999
463 41 162
65
(48)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 1.0 Mild Hybrid (312AYD1B)
2021.06
999
463 41 162
71
(52)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 1.0 Mild Hybrid
2025.09
999
463 41 162
65
(48)
kabriolet
FIAT 500 C (312_) 1.0 Mild Hybrid (312.AYD1B)
2020.01
999
463 41 162
69
(51)
kabriolet
FIAT 500 C kabriolet 1.0 Mild Hybrid
2025.11
999
65
(48)
kabriolet
FIAT 500X (334_) 1.0 (334.AXN1B)
2018.09
999
552 82 151
120
(88)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.0 (334.AXN1B)
2018.06
999
552 82 151
114
(84)
SUV
FIAT 500 (312_) 1.3 D Multijet (312AYA1A)
2016.06
1248
312 B5.000
78
(57)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199.LYM11, 199.LYM1A)
2014.06
1248
330 A1.000 46345266 552 83 775
95
(70)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11)
2012.09
1248
199 B4.000
84
(62)
Hatchback
FIAT 500X (334_) 1.3 D Multijet (334AXH1A)
2014.11
1248
552 66 963 552 83 775
95
(70)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.3 (334.AXR11)
2018.09
1332
463 51 268 552 82 328
150
(110)
SUV
FIAT 500 (312_) 1.4 Turbo (312AXD1A)
2013.09
1368
EAF EAM
137
(101)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.4
2013.09
1368
EAM
162
(119)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.4
2013.09
1368
312 A1.000
160
(118)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.4 (199LYB1B)
2012.09
1368
843 A1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.4 (199LYF1B)
2013.10
1368
940 B7.000
120
(88)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.4 LPG (199LYF1B)
2014.02
1368
940 B7.000
120
(88)
Hatchback
FIAT 500X (334_) 1.4 (334AXC1B, 334AXC11)
2014.09
1368
552 63 624
140
(103)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.4 (334AXC1B)
2014.09
1368
552 63 624
136
(100)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.4 4x4 (334AXF22)
2015.02
1368
552 63 623
170
(125)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.4 4x4 (334AXF22)
2015.02
2018.09
1368
552 63 623
163
(120)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.4 LPG (334AXL1B)
2017.03
2018.09
1368
552 77 701
120
(88)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.5 T4 Hybrid
2022.03
1469
46347812
131
(96)
SUV
FIAT 500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYD1B)
2012.09
2018.05
1598
199 B5.000
105
(77)
Hatchback
FIAT 500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYE1B)
2013.09
1598
552 80 444 940 C1.000 955 A3.000
120
(88)
Hatchback
FIAT 500X (334_) 1.6 (334AXE1A)
2014.11
2020.09
1598
552 63 842
110
(81)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.6 D Multijet (334.AXV1B)
2021.05
1598
463 46 020
130
(96)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B, 334AXA11)
2014.09
1598
552 60 384 552 80 444
120
(88)
SUV
FIAT 500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B)
2014.09
1598
552 60 384 552 80 444
114
(84)
SUV
FIAT 500X (334_) 2.0 D Multijet 4x4 (334AX)
2018.09
2020.09
1956
552 83 099
150
(110)
SUV
FIAT 500X (334_) 2.0 D Multijet 4x4 (334AXB22, 334AXD2B)
2014.09
2018.09
1956
552 63 087 552 63 088
140
(103)
SUV
FIAT 500X (334_) 2.0 D Multijet 4x4 (334AXB22, 334AXD2B)
2014.09
2018.09
1956
552 63 087 552 63 088 552 83 099
136
(100)
SUV
FIAT 500X (334_) 2.4 (334AX)
2015.05
2018.12
2360
ED6
182
(134)
SUV
FIAT 500X (334_) 2.4 4x4 (334AX)
2015.05
2360
ED6
184
(135)
SUV
Pokaż więcej
FIAT 500 (312_) Electric (EV)
2010.01
24
33
(24)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11)
2010.07
875
312 A2.000
86
(63)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 0.9 (312AG1A)
2009.09
875
312 A2.000
86
(63)
kabriolet
FIAT 500 (312_) 1.2 (312AXA1A)
2007.07
1242
169 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 1.2 LPG (312AXA1A)
2010.12
1242
169 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 1.2 (312CXA1A, 312AXA1A)
2009.09
1242
169 A4.000
69
(51)
kabriolet
FIAT 500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXB1A)
2007.10
1248
169 A1.000
75
(55)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXE1A)
2009.12
1248
199 B1.000 312 B1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXB1A)
2009.09
1248
169 A1.000
75
(55)
kabriolet
FIAT 500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A)
2009.09
1248
199 B1.000 312 B1.000
95
(70)
kabriolet
FIAT 500 (312_) 1.4 (301J410)
2008.09
1368
169 A3.000
102
(75)
Hatchback
FIAT 500 (312_) 1.4 (312AXC1B, 312CXC1B)
2007.10
1368
169 A3.000
100
(74)
Hatchback
FIAT 500 C (312_) 1.4 (301J410)
2011.09
1368
169 A3.000 EAB
102
(75)
kabriolet
FIAT 500 C (312_) 1.4 (312CXC1B, 312AXC1B)
2009.06
1368
169 A3.000
100
(74)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Fiat 500
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l M-SUP

0W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.42 
zł
59.90
48.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

ACEA C6
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.50 
zł
73.90
60.08 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l M-SUP

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.37 
zł
60.80
49.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.49 
zł
78.08
63.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SL SN
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.32 
zł
76.56
62.24 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 20l M-SUP syntetyczny

0W20 20l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 103.19 
zł
1 048.03
852.06 zł
(52.40 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
527.93 
zł
454.02
369.12 zł
(90.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FIAT 500 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FIAT 500 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FIAT 500 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FIAT 500 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FIAT 500, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FIAT 500?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FIAT 500? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FIAT 500, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FIAT 500 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FIAT 500.