Oleje silnikowe do FIAT STILO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 41 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FIAT STILO (192_) 1.2 16V (192_XA1B)
2001.11
2003.12
1242
188 A5.000
80
(59)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.4 16V
2005.03
2006.11
1368
192 B2.000
90
(66)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.4 16V (192AXH1B, 192BXH1B)
2003.10
2006.12
1368
843 A1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V
2005.03
2008.08
1368
192 B2.000
90
(66)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V
2004.01
2008.08
1368
843 A1.000
95
(70)
Kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.4 (192DXH1B)
2004.01
2008.08
1368
843 A1.000
95
(70)
Furgon/kombi
FIAT STILO (192_) 1.6 16V (192_XB1A)
2001.10
2006.11
1596
182 B6.000
103
(76)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V
2003.01
2008.08
1596
182 B6.000
103
(76)
Kombi
FIAT STILO (192_) 1.6 16V
2005.05
2006.11
1598
192 B3.000
105
(77)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V
2005.03
2007.12
1598
192 B3.000
105
(77)
Kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.6 (192DXR1A)
2005.04
2008.08
1598
192 B3.000
105
(77)
Furgon/kombi
FIAT STILO (192_) 1.8 16V
2002.06
2007.12
1747
192 A4.000
122
(90)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.8 16V (192AXC1A, 192BXC1A)
2001.10
2007.04
1747
192 A4.000
133
(98)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.8 16V
2003.01
2008.08
1747
192 A4.000
133
(98)
Kombi
FIAT STILO (192_) 1.9 D Multijet
2005.09
2006.11
1910
192 A8.000
120
(88)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 D Multijet
2005.09
2006.11
1910
937 A5.000
150
(110)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 D Multijet
2005.09
2006.11
1910
192 A9.000
100
(74)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD
2004.04
2006.11
1910
192 B1.000
136
(100)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD
2003.09
2006.11
1910
937 A4.000
126
(93)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD
2004.01
2005.08
1910
192 A5.000
140
(103)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD (192_XE1A)
2001.10
2006.11
1910
192 A1.000 192 B4.000 937 A7.000
115
(85)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD (192_XF1A)
2002.02
2005.09
1910
192 A3.000
80
(59)
Hatchback
FIAT STILO (192_) 1.9 JTD (192AXS1B, 192BXS1B)
2004.09
2006.11
1910
192 B5.000
90
(66)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D
2004.09
2008.08
1910
192 B5.000
90
(66)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet
2005.09
2008.08
1910
192 A8.000
120
(88)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet
2005.09
2008.08
1910
192 A9.000
100
(74)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet (192DXT1B)
2005.09
2008.08
1910
937 A5.000
150
(110)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD
2003.09
2008.08
1910
937 A4.000
126
(93)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD
2003.01
2008.08
1910
192 A1.000 192 B4.000 937 A7.000
115
(85)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD
2003.01
2005.08
1910
192 A3.000
80
(59)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD
2004.01
2008.08
1910
192 A5.000
140
(103)
Kombi
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD
2004.04
2008.08
1910
192 B1.000
136
(100)
Kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXE1A)
2001.10
2005.08
1910
192 A1.000
116
(85)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXF1A)
2001.10
2005.08
1910
192 A3.000
80
(59)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B)
2004.02
2008.08
1910
192 B1.000
136
(100)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B)
2003.09
2005.08
1910
192 A5.000
140
(103)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B)
2003.09
2005.08
1910
937 A4.000
126
(93)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXS1A)
2005.09
2008.08
1910
192 A8.000
120
(88)
Furgon/kombi
FIAT STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXT1B)
2005.09
2008.08
1910
937 A5.000
150
(110)
Furgon/kombi
FIAT STILO (192_) 2.4 20V (192_XD1A, 192AXD12)
2001.10
2007.04
2446
192 A2.000
170
(125)
Hatchback
FIAT STILO Multi Wagon (192_) 2.4 20V (19245ZO)
2004.01
2008.08
2446
192 A7.011
167
(123)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Fiat Stilo
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FIAT STILO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FIAT STILO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FIAT STILO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FIAT STILO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FIAT STILO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FIAT STILO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FIAT STILO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FIAT STILO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FIAT STILO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FIAT STILO.