Oleje silnikowe do FIAT BRAVO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 31 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 (198AXA1B)
2007.04
2014.12
1368
192 B2.000
90
(66)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 16V (198AXS1B)
2010.04
2014.12
1368
198 A7.000
140
(103)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 LPG (198AXA1B)
2008.12
2014.12
1368
192 B2.000
90
(66)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198257)
2011.06
2016.12
1368
198 A1.000
152
(112)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXF1B)
2007.09
2014.12
1368
198 A1.000
150
(110)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXG1B)
2007.10
2014.12
1368
198 A4.000
120
(88)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXH1B)
2007.09
2014.12
1598
198 A3.000 844 A3.000
105
(77)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXL1B)
2008.03
2014.12
1598
198 A2.000
120
(88)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXM1B)
2008.03
2014.12
1598
198 A6.000
90
(66)
Hatchback
FIAT BRAVO Van (198_) 1.6 JTD Multijet (198AXH1B)
2008.03
2014.12
1598
198 A3.000
105
(77)
Furgon/hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXB1A)
2007.04
2014.12
1910
192 A8.000
120
(88)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXC1B)
2007.04
2014.12
1910
937 A5.000
150
(110)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXN1B)
2008.09
2014.12
1956
198 A5.000
165
(121)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXPIB)
2008.09
2014.12
1956
198 A8.000 844 A2.000
163
(120)
Hatchback
Pokaż więcej
FIAT BRAVO I (182_) 1.2 16V 80
1998.12
2000.10
1242
182 B2.000
82
(60)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.2 16V 80
2000.10
2001.10
1242
188 A5.000
80
(59)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.4 (182.AA)
1995.10
2001.10
1370
182 A3.000
80
(59)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.4 (182.AG)
1995.10
2001.10
1370
182 A5.000
75
(55)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AB)
1996.03
2001.10
1581
182 A4.000
103
(76)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AH)
1995.10
2001.10
1581
182 A6.000
90
(66)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.6
2000.09
2001.10
1596
182 B6.000
103
(76)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.8 GT (182.AC)
1995.10
2001.10
1747
182 A2.000
113
(83)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.9 JTD
2000.09
2001.10
1910
182 B9.000
100
(74)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.9 JTD 105
1998.12
2001.10
1910
182 B4.000
105
(77)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.9 TD 100 S (182.AF)
1996.03
2001.10
1910
182 A7.000
100
(74)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.9 TD 75 S (182.AF)
1996.03
2001.10
1910
182 A8.000
75
(55)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXD1A)
2006.11
2009.12
1910
192 A1.000 192 B4.000
116
(85)
Hatchback
FIAT BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXE1A)
2007.04
2008.12
1910
192 B5.000
90
(66)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 1.9 D
1995.10
2001.10
1929
160 A7.000
65
(48)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182.AD)
1995.10
1998.07
1998
182 A1.000
147
(108)
Hatchback
FIAT BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182AQ)
1998.07
2001.10
1998
182 B7.000
154
(113)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Fiat Bravo

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FIAT BRAVO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FIAT BRAVO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FIAT BRAVO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FIAT BRAVO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FIAT BRAVO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FIAT BRAVO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FIAT BRAVO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FIAT BRAVO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FIAT BRAVO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FIAT BRAVO.