Oleje silnikowe do FIAT PUNTO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 111 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FIAT PUNTO (199_) 0.9
2013.07
875
199 B6.000
105
(77)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 0.9
2013.12
875
199 B6.000 199 B7.000
101
(74)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 0.9 Bifuel
2012.03
875
312 A2.000
86
(63)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 0.9 Twinair Turbo
2012.03
875
312 A2.000
86
(63)
Hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 0.9 Twinair Turbo
2012.03
875
312 A2.000
86
(63)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.2
2009.06
2014.07
1172
310 A6.600
68
(50)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.2 (199BXL1A)
2014.10
1172
310 A6.600
68
(50)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.2 LPG (199BXA1A, 199AXA1A)
2008.06
2012.12
1242
199 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 Bifuel
2007.08
2012.03
1242
188 A4.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 Natural Power
2003.09
2012.03
1242
188 A4.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.2 (199AXZ1A, 199BXZ1A)
2012.03
1242
169 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.2 (199AYL1A, 199BYL1A)
2014.02
1242
199 B9.000
67
(49)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.2
2009.10
2012.02
1242
169 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.2
2009.10
2012.02
1242
199 A4.000
65
(48)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2009.06
2014.07
1248
199 A2.000
76
(56)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2005.10
2013.06
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXC1A)
2006.02
2013.06
1248
199 A2.000
75
(55)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.3 JTD 16V
2003.06
2012.03
1248
188 A9.000
70
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2012.03
1248
199 B4.000
84
(62)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2012.03
1248
199 B1.000 330 A1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2012.03
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2013.12
1248
199 B8.000
80
(59)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.3 JTD Multijet (199.AYR1A, 199.BYR1A)
2018.05
1248
955 B2.000
90
(66)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet
2009.10
2012.02
1248
199 B1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet
2008.07
2012.02
1248
199 B2.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet
2009.10
2012.02
1248
199 B4.000 223 A9.000
84
(62)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A)
2009.10
2012.02
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,...
2009.10
2012.02
1248
199 A3.000
90
(66)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet (199.AXT1A, 199.AXC1A)
2009.03
2012.02
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO EVO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet (199.AXU1A)
2009.03
2012.02
1248
199 B1.000
95
(70)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO EVO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet (199CXD1B, 199CXD1A)
2009.03
2012.02
1248
199 A3.000
90
(66)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet
2012.03
1248
199 B4.000
84
(62)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A)
2005.06
2015.12
1368
350 A1.000
77
(57)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V
2009.06
2014.07
1368
323 B6.600
90
(66)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 (199CXB1A, 199DXB1A)
2006.02
2013.06
1368
350 A1.000
77
(57)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 LPG (199CXB1A, 199DXB1A)
2009.03
2012.12
1368
350 A1.000
77
(57)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 Natural Power (199BXB1A)
2009.03
2012.12
1368
350 A1.000
77
(57)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.4
2003.09
2012.03
1368
843 A1.000
95
(70)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.4
2007.07
2012.03
1368
310 A2.011
83
(61)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.4 (188AXM1A, 188BXM1A)
2005.11
2012.03
1368
843 A1.000
97
(71)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.4 (199BXB1A, 199AXB1A)
2010.08
2012.03
1368
310 A2.011
87
(64)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A, 199BXB1A, 199BXB11, 199AXB11)
2012.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 (199AXH1A, 199BXH1A)
2012.03
1368
199 A7.000
75
(55)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 Bifuel
2012.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 Multi Air
2012.03
1368
955 A6.000
105
(77)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 Natural Power
2012.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO (199_) 1.4 Turbo Multi Air
2012.03
1368
955 A2.000
135
(99)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXB1A)
2009.10
2012.02
1368
350 A1.000
77
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXH1A)
2009.07
2012.02
1368
199 A7.000
75
(55)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 16V
2009.10
2012.02
1368
955 A6.000
105
(77)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 16V (199AXW1A)
2009.10
2012.02
1368
955 A2.000
135
(99)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 LPG
2009.06
2012.02
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.4 Natural Power
2009.10
2012.02
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT PUNTO EVO Furgon/hatchback (199_) 1.4 (199.AXB1A)
2009.03
2012.02
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.4 (199BXB1A, 199AXL1A, 199AXB1A)
2012.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.4 LPG (199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A)
2012.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.6 D Multijet
2009.10
2012.02
1598
955 A3.000
120
(88)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.8 130 HGT (188.738, .718)
1999.09
2012.03
1747
183 A1.000 188 A6.000
130
(96)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.9 DS 60 (188.031, .051, .231, .251)
1999.09
2012.03
1910
188 A3.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.9 JTD
2003.06
2012.03
1910
188 B2.000
101
(74)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.9 JTD
2001.10
2012.03
1910
188 A7.000
86
(63)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357)
1999.09
2012.03
1910
188 A2.000
80
(59)
Hatchback
Pokaż więcej
FIAT PUNTO (176_) 55 1.1
1993.09
1999.09
1108
176 A6.000 176 B2.000
54
(40)
Hatchback
FIAT PUNTO Van (176_) 1.1
1996.04
2000.02
1108
176 B2.000
54
(40)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.2
2005.10
1242
199 A4.000
65
(48)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.2
2010.09
1242
169 A4.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.2 16V
1997.04
1999.09
1242
176 B9.000
86
(63)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 60 1.2
1994.01
1999.09
1242
176 A7.000
58
(43)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB)
1993.09
1999.09
1242
176 B1.000 176 B4.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 75 1.2
1993.10
1999.09
1242
176 A8.000
73
(54)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 16V 80 (188.233, .235, .253, .255, .333, .353, .639,...
1999.09
2006.04
1242
188 A5.000
80
(59)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250)
1999.09
2010.12
1242
188 A4.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 Bipower (188BXA1A)
2001.08
2003.05
1242
188 A4.000
60
(44)
Hatchback
FIAT PUNTO (188_) 1.2 Natural Power (188BXA1A)
2004.04
2006.04
1242
188 A4.000
52
(38)
Hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (188_) 1.2 60
2000.02
2009.10
1242
188 A4.000
60
(44)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (188_) 1.2 Natural Power (188CXA1A)
2003.01
2010.12
1242
188 A4.000
60
(44)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO kabriolet (176_) 60 1.2
1994.04
2000.06
1242
176 A7.000
58
(43)
kabriolet
FIAT PUNTO kabriolet (176_) 60 1.2 (176AR_, 176BR_)
1995.05
2000.06
1242
176 B1.000 176 B4.000
60
(44)
kabriolet
FIAT PUNTO kabriolet (176_) 85 16V 1.2
1997.04
2000.06
1242
176 B9.000
86
(63)
kabriolet
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2010.04
1248
199 B4.000 223 A9.000
84
(62)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet
2008.07
1248
199 B2.000
69
(51)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,...
2005.10
2010.12
1248
199 A3.000
90
(66)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXD1B)
2006.02
2010.08
1248
199 A3.000
90
(66)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199BXC1A)
2010.09
1248
199 A2.000 199 A9.000
76
(56)
Hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (188_) 1.3 JTD
2003.06
2005.10
1248
188 A9.000
69
(51)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet
2008.04
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.3 D Multijet
2009.03
1248
199 B1.000
95
(70)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A)
2005.10
2007.07
1368
199 A7.000
75
(55)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V (199BXG1B, 199AXG1B)
2005.10
2011.08
1368
199 A6.000
95
(70)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 LPG
2008.12
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 Natural Power
2008.07
1368
350 A1.000
78
(57)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.4 T-Jet (199AXM1A, 199BXM1A, 199BXN1A)
2007.09
1368
198 A4.000
120
(88)
Hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (199_) 1.4 Natural Power (199AXB1A, 199AXL1A)
2009.03
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AD_)
1993.10
1997.03
1372
176 A4.000
133
(98)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AS_)
1996.09
1999.07
1372
176 B6.000
131
(96)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.6
1994.01
1997.04
1581
176 A9.000
88
(65)
Hatchback
FIAT PUNTO kabriolet (176_) 90 1.6
1994.04
1997.04
1581
176 A9.000
88
(65)
kabriolet
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.6
2011.02
1598
310 A5.011
117
(85)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.6 D Multijet
2008.07
1598
955 A3.000
120
(88)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.7 D
1994.04
1997.09
1698
176 B3.000
57
(42)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.7 TD
1994.01
1999.09
1698
176 A5.000
71
(52)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.7 TD
1994.01
1999.09
1698
176 A3.000
69
(51)
Hatchback
FIAT PUNTO (176_) 1.7 TD (176AT)
1996.09
1999.09
1698
176 B7.000
63
(46)
Hatchback
FIAT PUNTO Van (176_) 1.7 D
1996.04
2000.02
1698
176 B3.000
57
(42)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Van (176_) 1.7 TD
1996.09
1999.09
1698
176 B7.000
63
(46)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Van (176_) 1.7 TD
1996.04
2000.02
1698
176 A5.000
71
(52)
Furgon/hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet
2005.10
1910
199 A5.000
130
(96)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet
2005.10
1910
939 A1.000
120
(88)
Hatchback
FIAT GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet
2006.06
2009.12
1910
939 A7.000
116
(85)
Hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (188_) 1.9 D 60
2000.02
2009.10
1910
188 A3.000
60
(44)
Furgon/hatchback
FIAT PUNTO Furgon/hatchback (188_) 1.9 JTD
2000.02
2009.10
1910
188 A7.000
86
(63)
Furgon/hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Fiat Punto

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l Leichtlauf High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.63 
zł
341.10
277.32 zł
(68.22 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 1l Leichtlauf High Tech

5W40 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
99.81 
zł
85.84
69.79 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 1l Molygen

5W40 1l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.75 
zł
83.21
67.65 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FIAT PUNTO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FIAT PUNTO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FIAT PUNTO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FIAT PUNTO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FIAT PUNTO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FIAT PUNTO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FIAT PUNTO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FIAT PUNTO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FIAT PUNTO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FIAT PUNTO.