Oleje silnikowe do FIAT FIORINO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 50 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) Ecargo (EV)
2010.01
2012.12
24
33
(24)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 D Multijet
2015.03
1248
225 A2.000 46345266 552 83 775
80
(59)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 JTD Multijet
2016.03
1248
225 A2.000 46345266
80
(59)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 (225AXA1A)
2014.07
1368
350 A1.000
77
(57)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 CNG (225AXC1A)
2014.07
1368
350 A1.000
69
(51)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
FIAT FIORINO (127_) 900
1977.10
1986.10
903
100 GL.000
45
(33)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO (127_) 1050
1980.01
1987.12
1049
127 A.000
50
(37)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO (147_) 1.0
1986.12
1988.04
1049
156 A.000
56
(41)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO (147_) 1.0
1980.01
1987.12
1049
127 A.000
50
(37)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (147_) 1.0
1986.12
1989.10
1049
156 A.000
56
(41)
pick-up
FIAT FIORINO Pick up (147_) 1.0
1982.06
1987.10
1049
127 A.000 127A.046
50
(37)
pick-up
FIAT FIORINO (147_) 1.1 60
1986.11
1988.04
1116
146 A9.000
55
(40)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 60 1.1
1988.05
1993.12
1116
146 A9.000
54
(40)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.1 (146C4)
1988.01
1992.10
1116
146 A9.000
54
(40)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 D Multijet
2009.07
1248
199 B1.000 330 A1.000 46345266
95
(70)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11)
2007.11
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 JTD Multijet
2011.01
1248
199 B1.000 330 A1.000 46345266
95
(70)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11)
2007.11
1248
199 A2.000 199 A9.000
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO (147_) 1.3
1987.12
1993.08
1301
146 A5.000
67
(49)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO (147_) 1.3 D
1982.03
1988.01
1301
127 A5.000
45
(33)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 70 1.3
1988.01
1994.12
1301
146 A5.000
67
(49)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.3 (146AW)
1988.01
1992.10
1301
146 A5.000
67
(49)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (147_) 1.3 D
1982.01
1988.01
1301
127 A5.000
45
(33)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.3
1988.01
1994.12
1301
146 A5.000
67
(49)
pick-up
FIAT FIORINO Pick up (147_) 1.3 D
1984.05
1988.12
1302
127 A5.000
45
(33)
pick-up
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A)
2007.11
1360
KFT KFV
73
(54)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 (225BXA1A)
2007.11
1360
KFT KFV
73
(54)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A)
2009.10
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A)
2008.06
1368
350 A1.000
69
(51)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A)
2008.06
1368
350 A1.000
78
(57)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (225_) 1.4 CNG (225AXC1A, 225BXC1A)
2008.06
1368
350 A1.000
77
(57)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.4
1992.11
1996.10
1372
146 C5.000
71
(52)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 70 i.e. 1.4
1994.05
2001.05
1372
146 C5.000 146 D5.000
67
(49)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.4 (146RE)
1996.11
2000.05
1372
146 D5.000
67
(49)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.4 iE (146RB)
1993.10
1996.10
1372
146 C5.000
71
(52)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.4
1994.05
2001.05
1372
146 D5.000
67
(49)
pick-up
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.4
1993.10
1996.10
1372
146 C5.000
71
(52)
pick-up
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 75 i.e. 1.5
1988.05
1993.12
1498
149 C1.000
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.5 (149A9)
1988.01
1992.10
1498
149 C1.000
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 75 i.e. 1.6
1993.10
2001.05
1581
146 C6.000 146 D6.000
75
(55)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.6 iE (146RC, 146RF)
1993.10
2000.05
1581
146 C6.000 146 D6.000
75
(55)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.6
1994.01
2001.05
1581
146 C6.000 146 D6.000
75
(55)
pick-up
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.7 TD
1996.11
2000.05
1697
146 D7.000
63
(46)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 60 1.7 D
1988.05
1996.10
1697
146 B2.000
57
(42)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.7 D
1993.10
1999.10
1697
146 B2.000
57
(42)
pick-up
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 60 1.7 D
1988.05
2000.05
1698
146 B2.000 149 B3.000
60
(44)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 65 1.7 TD
1997.01
2001.05
1698
146 D7.000
63
(46)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Nadwozie wielkoprzestrzenne (146_) 1.7 (146CI)
1988.01
1992.10
1698
146 B2.000
60
(44)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.7 D
1988.05
1999.10
1698
149 B3.000
60
(44)
pick-up
FIAT FIORINO Pick up (146_) 1.7 TD
1997.01
2001.05
1698
146 D7.000
63
(46)
pick-up
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Fiat Fiorino

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.44 
zł
64.66
52.57 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l ALL CLIMATE

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.27 
zł
52.83
42.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.26 
zł
73.68
59.90 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.61 
zł
59.73
48.56 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej silnikowy 5W40 1l Helix syntetyczny

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.37 
zł
55.07
44.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 4l TopTec 4100

5W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
356.71 
zł
306.77
249.41 zł
(76.69 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W40 3x5l ULTRA FORCE

5W40 5l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
469.55 
zł
424.94
345.48 zł
(28.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 1l TopTec 4100

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
93.78 
zł
80.65
65.57 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FIAT FIORINO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FIAT FIORINO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FIAT FIORINO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FIAT FIORINO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FIAT FIORINO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FIAT FIORINO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FIAT FIORINO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FIAT FIORINO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FIAT FIORINO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FIAT FIORINO.