Oleje silnikowe do PEUGEOT 205

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 65 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.0
1990.08
1995.04
954
TU9
45
(33)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.0
1983.02
1987.10
954
108C (XV8)
45
(33)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.0
1987.10
1998.09
954
TU9
45
(33)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.1 XA
1987.07
1988.10
1118
E1
54
(40)
Hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.1
1990.08
1997.05
1124
HDZ (TU1M)
60
(44)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.1
1987.08
1990.07
1124
H1B (TU1)
54
(40)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.1
1983.02
1987.07
1124
109N (XW7)
49
(36)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.1
1983.02
1987.10
1124
109N (XW7)
49
(36)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.1
1983.02
1987.10
1124
109F (XW7)
50
(37)
Hatchback
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.1 CJ
1989.10
1994.12
1124
HDZ (TU1M)
60
(44)
kabriolet
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.1
1989.07
1998.09
1124
HDZ (TU1M)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.1
1987.10
1992.07
1124
H1B (TU1)
54
(40)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.1
1987.10
1990.10
1124
109N (XW7)
49
(36)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.1
1987.10
1992.07
1124
H3A (TU1)
52
(38)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.3
1984.02
1987.10
1294
G1A
62
(47)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.3
1990.08
1992.07
1294
G1A
64
(47)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.3 Rallye
1987.10
1990.10
1294
TU24
101
(74)
Hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.4
1983.02
1987.07
1360
150G (XY7)
60
(44)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.4
1985.10
1987.10
1360
150H (XY8)
79
(58)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.4
1983.02
1987.10
1360
150D (XY7) 150G (XY7)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.4
1983.02
1987.10
1360
150B (XY8)
80
(59)
Hatchback
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ
1989.03
1994.12
1360
K1D (TU3A)
67
(49)
kabriolet
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ
1991.05
1994.12
1360
KDY (TU3M) KDZ (TU3M)
75
(55)
kabriolet
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ
1988.03
1989.05
1360
150D (XY7) 150G (XY7)
60
(44)
kabriolet
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.4 CT
1986.04
1988.12
1360
150B (XY8) 150H (XY8)
79
(58)
kabriolet
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1988.07
1998.09
1360
KDY (TU3M) KDZ (TU3M) KFX (TU3JP)
75
(55)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1988.07
1989.05
1360
150B (XY8) 150H (XY8)
79
(58)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1987.10
1989.05
1360
150D (XY7) 150G (XY7)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1988.07
1998.09
1360
KDX (TU3MC) KDY (TU3M) KDZ (TU3M) TU32
75
(55)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1987.06
1989.12
1360
K2B (TU3S)
84
(62)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1987.10
1990.10
1360
K1D (TU3A)
67
(49)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4 Cat
1987.08
1993.09
1360
KAY (TU3CP)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ Cat
1989.01
1993.09
1361
KAY (TU3CP)
60
(44)
kabriolet
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.5
1984.02
1987.10
1442
Y2/K
86
(63)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.4
1987.06
1989.12
1442
Y2/K
86
(63)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.6
1986.08
1987.10
1580
B1A (XU51C) BAZ (XU5CP)
75
(55)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.6
1987.03
1987.10
1580
B1E (XU51C)
72
(53)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.6 GTI
1983.02
1987.07
1580
B6D (XU5JA)
116
(85)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.6 GTI
1984.12
1987.10
1580
180A (XU5J) 180Z (XU5J)
103
(76)
Hatchback
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.6 CJ
1992.08
1994.12
1580
BDY (XU5M3Z)
88
(65)
kabriolet
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.6 CTI
1986.03
1990.10
1580
180A (XU5J) 180Z (XU5J)
103
(76)
kabriolet
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6
1990.08
1992.07
1580
171 (XU5S)
90
(66)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6
1987.10
1998.09
1580
B1A (XU51C) BAZ (XU5CP)
75
(55)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6
1987.10
1998.09
1580
B1E (XU51C)
72
(53)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6 Aut.
1990.05
1998.09
1580
BDY (XU5M2Z) BDY (XU5M3Z)
88
(65)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6 GTI
1987.10
1989.12
1580
180A (XU5J) 180Z (XU5J)
103
(76)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.6 GTI
1987.10
1989.12
1580
B6D (XU5JA)
116
(85)
Hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.7 Diesel
1994.03
1997.05
1769
161A (XUD7)
60
(44)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.8 D
1983.02
1990.07
1769
A9A (XUD7)
60
(44)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.8 DT
1990.08
1994.12
1769
XUD7T
79
(58)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.7 Diesel
1983.08
1987.10
1769
161A (XUD7)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.7 Diesel
1987.07
1998.09
1769
161A (XUD7)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.8 Diesel
1987.07
1998.09
1769
161A (XUD7)
60
(44)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.8 XDT
1990.08
1997.05
1769
XUD7T
79
(58)
Hatchback
PEUGEOT 205 Furgon/hatchback 1.9 D
1990.08
1992.07
1905
DJY (XUD9A)
64
(47)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.9 GTI
1986.10
1987.10
1905
D6B (XU9JA)
128
(94)
Hatchback
PEUGEOT 205 I (741A/C) 1.9 GTI
1987.03
1987.10
1905
DFZ (XU9J1)
102
(75)
Hatchback
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.9 CTi
1987.08
1990.07
1905
DFZ (XU9J1)
101
(74)
kabriolet
PEUGEOT 205 I kabriolet (741B, 20D) 1.9 CTI
1987.10
1994.12
1905
DFZ (XU9J1)
102
(75)
kabriolet
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 Diesel
1987.08
1994.06
1905
XUD9
69
(51)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 Diesel
1987.10
1998.09
1905
DJZ (XUD9A)
64
(47)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 GTI
1987.10
1994.10
1905
DKZ (XU9JAZ)
120
(88)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 GTI
1987.10
1989.05
1905
D2A (XU92C)
102
(75)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 GTI
1987.10
1998.09
1905
D6B (XU9JA)
128
(94)
Hatchback
PEUGEOT 205 II (20A/C) 1.9 GTI Cat
1987.10
1994.07
1905
DFZ (XU9J1)
102
(75)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 205
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 205 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 205 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 205 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 205 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 205, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 205?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 205? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 205, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 205 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 205.