Oleje silnikowe do PEUGEOT 407

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 39 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 407 (6D_) 1.6 HDi 110 (6D9HZC, 6D9HYC)
2004.05
2010.12
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Sedan
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 1.6 HDi 110
2004.05
2010.12
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 1.8 (6D6FZB)
2004.03
2005.07
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 1.8 16V (6D6FYC)
2005.08
2010.12
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Sedan
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 1.8
2004.05
2005.07
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 1.8 16V
2005.08
2010.12
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE)
2004.03
2005.07
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF)
2005.09
2010.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJF)
2008.08
2009.12
1997
143
(105)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 Bioflex (6DRFJB)
2007.09
2011.02
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHHA)
2009.06
2010.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHRH)
2009.06
2010.12
1997
RHR (DW10BTED4)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.0 HDi 135 (6DRHRH, 6DRHRE, 6DRHRG, 6DRHRJ)
2004.05
2010.10
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Sedan
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 2.0 HDi
2009.06
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
coupe
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 2.0 HDi
2005.10
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
coupe
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0
2004.05
2005.07
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 16V
2005.08
2010.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Bioflex
2008.01
2010.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi
2008.08
2010.12
1997
RHR (DW10BTED4)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi
2009.06
2010.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi
2004.11
2007.10
1997
RHL (DW10BTED4)
126
(93)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 135
2004.07
2010.12
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 407 SW Furgon/kombi (6E_) 2.0 HDi
2009.06
2010.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Furgon/kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 2.2 HDi (6D4HPH)
2006.03
2010.12
2179
4HP (DW12BTED4)
163
(120)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.2 HDi 170 (6D4HTH)
2006.03
2010.12
2179
4HS (DW12BTED4) 4HT (DW12BTED4)
170
(125)
Sedan
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi
2008.06
2010.12
2179
4HP (DW12BTED4)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi 170
2006.03
2010.12
2179
4HS (DW12BTED4) 4HT (DW12BTED4)
170
(125)
Kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH)
2004.03
2006.10
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Sedan
PEUGEOT 407 (6D_) 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE)
2005.08
2010.12
2230
3FY (EW12J4)
163
(120)
Sedan
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 2.2 16V
2005.10
2230
3FY (EW12J4)
163
(120)
coupe
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.2
2004.05
2005.07
2230
3FZ (EW12J4)
158
(116)
Kombi
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.2 16V
2005.08
2010.12
2230
3FY (EW12J4)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 2.7 HDi (6DUHZJ, 6DUHZF)
2005.10
2010.12
2720
UHZ (DT17TED4)
204
(150)
Sedan
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 2.7 HDi
2005.10
2720
UHZ (DT17TED4)
204
(150)
coupe
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 2.7 HDi
2005.10
2010.12
2720
UHZ (DT17TED4)
204
(150)
Kombi
PEUGEOT 407 (6D_) 3.0 (6DXFVJ)
2004.03
2010.12
2946
XFV (ES9A)
211
(155)
Sedan
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 3.0 V6
2005.10
2946
XFV (ES9A)
211
(155)
coupe
PEUGEOT 407 SW (6E_, 6D_) 3.0
2004.05
2010.12
2946
XFV (ES9A)
211
(155)
Kombi
PEUGEOT 407 coupe (6C_) 3.0 HDi
2009.06
2992
DT20C
241
(177)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 407
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l M-SUP

0W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.42 
zł
59.90
48.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

FUCHS OIL
Olej do automatycznej skrzyni biegów 1l TITAN

1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.61 
zł
68.90
56.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.38 
zł
53.68
43.64 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 4l Cleansynto

5W30 4l

API CF SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
392.10 
zł
331.33
269.37 zł
(82.83 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API CF SM
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.47 
zł
50.37
40.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy TopTec 6320 5W30

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
457.40 
zł
393.37
319.81 zł
(78.67 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.72 
zł
67.63
54.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 407 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 407 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 407 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 407 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 407, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 407?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 407? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 407, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 407 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 407.