Oleje silnikowe do PEUGEOT 308

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 116 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) e-308 (FMZKWZ)
2023.08
ZKW (ZK02)
156
(115)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) e-308 (FNZKWZ)
2023.08
ZKW (ZK02)
156
(115)
Kombi
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 110
2013.11
2021.06
1199
HNP (EB2ADT) HNV (EB2DTM) HNZ (EB2DT)
110
(81)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 130
2013.11
2021.06
1199
HNS (EB2ADTS) HNY (EB2DTS)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 VTi 72
2013.09
2021.06
1199
HMZ (EB2F)
82
(60)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) 1.2 Hybrid 145 (FPHPYC)
2025.03
1199
HPY (EB2LTDH2)
145
(107)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) Hybrid 136 (FPHPYC)
2023.08
2025.03
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) PureTech 110 (FPHNPL)
2021.07
1199
HNP (EB2ADT)
110
(81)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) PureTech 130 (FPHNSL, FPHNST)
2021.07
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 110
2014.03
2021.06
1199
HNP (EB2ADT) HNV (EB2DTM) HNZ (EB2DT)
110
(81)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 130
2014.03
2021.06
1199
HNS (EB2ADTS) HNY (EB2DTS)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) 1.2 Hybrid 145 (FRHPYC)
2025.03
1199
HPY (EB2LTDH2)
145
(107)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) PureTech 110 (FRHNPL)
2021.07
1199
HNP (EB2ADT)
110
(81)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) PureTech 130 (FRHNSL, FRHNST)
2021.07
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) PureTech 136 (FRHPYC)
2023.08
2025.03
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V
2007.09
2014.10
1397
8FS (EP3) EP3
95
(70)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V
2009.12
2014.10
1397
8FR (EP3)
98
(72)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V
2009.12
2014.10
1397
8FR (EP3C)
98
(72)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V
2007.09
2014.10
1397
8FS (EP3)
95
(70)
Kombi
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.5 BlueHDI 100
2018.05
2021.06
1499
YHY (DV5RD)
102
(75)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.5 BlueHDi 130
2017.06
2021.06
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) BlueHDi 130 (FBYHZL, FBYHZT)
2021.07
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 100
2018.04
2021.06
1499
YHY (DV5RD)
102
(75)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 130
2017.06
2021.06
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) BlueHDi 130 (FCYHZL, FCYHZT)
2021.07
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 HDi
2009.06
2014.12
1560
9HR (DV6C)
112
(82)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 HDi
2009.02
2012.05
1560
9HZ (DV6TED4)
111
(82)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 HDi
2013.03
2014.12
1560
9HD (DV6C)
114
(84)
kabriolet
PEUGEOT 308 Furgon/hatchback (LB_) 1.6 BlueHDi 120 (LBBHZM)
2015.03
2021.06
1560
BHX (DV6FC)
120
(88)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 308 Furgon/hatchback (LB_) 1.6 e-HDi 115 (LB9HCG)
2015.03
2021.06
1560
9HC (DV6C)
116
(85)
Furgon/hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi
2009.11
2014.10
1560
9HJ (DV6DTEDM) 9HP (DV6DTED)
92
(68)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi
2009.12
2014.10
1560
9HR (DV6C)
112
(82)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi
2007.09
2014.10
1560
9HV (DV6TED4B) 9HV (DV6TED4BU) 9HX (DV6ATED4)
90
(66)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi
2013.03
2014.10
1560
9HD (DV6C) 9HG (DV6C M)
114
(84)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi
2007.09
2014.10
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 BlueHDi 120
2013.11
2021.06
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi
2013.09
2021.06
1560
9HP (DV6DTED)
92
(68)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi / BlueHDi 115
2013.09
2021.06
1560
9HC (DV6C) BHX (DV6FC) BHZ (DV6FC)
115
(85)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi 100
2014.04
2021.06
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi
2007.09
2014.10
1560
9HV (DV6TED4BU) 9HX (DV6ATED4)
90
(66)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi
2007.09
2014.10
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi
2009.12
2014.10
1560
9HR (DV6C)
112
(82)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi
2013.03
2014.10
1560
9HD (DV6C)
114
(84)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi
2009.11
2014.10
1560
9HP (DV6DTED)
92
(68)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I Furgon/kombi (4E_) 1.6 HDi
2008.01
2012.12
1560
9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Furgon/kombi
PEUGEOT 308 SW I Furgon/kombi (4E_) 1.6 HDi
2008.01
2011.12
1560
9HX (DV6ATED4)
90
(66)
Furgon/kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 100
2014.04
2021.06
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 120
2014.03
2021.06
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT)
2014.03
2021.06
1560
9HC (DV6C) BHX (DV6FC) BHZ (DV6FC)
115
(85)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi 92
2014.03
2021.06
1560
9HP (DV6DTED)
92
(68)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_) 1.6 BlueHDi
2014.04
2021.06
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Furgon/kombi
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6
2012.02
2015.12
1587
NFP (EC5)
115
(85)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 BioFlex
2008.04
2014.10
1587
NFU (TU5JP4)
109
(80)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 VTi (LWNFPA)
2014.03
2021.06
1587
NFP (EC5)
115
(85)
Kombi
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 16V
2009.06
2014.12
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 16V
2009.06
2014.12
1598
EP6
120
(88)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 16V
2009.06
2014.12
1598
5FT (EP6DT)
140
(103)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 16V
2009.06
2014.12
1598
5FX (EP6DT)
150
(110)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 1.6 THP
2010.10
2014.12
1598
EP6CDTX
200
(147)
kabriolet
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6
2012.01
2015.12
1598
163
(120)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FT (EP6DT)
140
(103)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FS (EP6C) 5FS (EP6C M) 5FW (EP6)
120
(88)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V
2008.03
2014.10
1598
5FY (EP6DTS)
174
(128)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FX (EP6DT)
150
(110)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 GTi
2010.07
2014.10
1598
EP6CDTX
200
(147)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 1.6 THP 16V
2009.10
2014.10
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GT 205
2014.06
2021.06
1598
5GT (EP6FDTX)
205
(151)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi
2015.08
2021.06
1598
5GP (EP6FDTR)
250
(184)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi (L35GNH)
2015.06
2021.06
1598
5GN (EP6FDTR)
272
(200)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi PureTech 263 (L3EGXP)
2018.07
2021.06
1598
EGX (EP6FADTR)
263
(193)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 PureTech 225
2018.01
2021.06
1598
GGR (EP6FADTX)
225
(165)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP
2013.09
2021.06
1598
5GX (EP6FDTMD)
152
(112)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP
2013.09
2021.06
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 125
2013.09
2021.06
1598
5FA (EP6CDT)
125
(92)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 150
2014.03
2021.06
1598
5GX (EP6FDTMD)
150
(110)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 163
2014.06
2021.06
1598
5FM (EP6CDTM)
163
(120)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) 1.6 Hybrid 195 (FHDGMA)
2025.02
1598
DGM (EP6LTCHPE)
194
(143)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) Hybrid 180 (F3DGXT, F3DGMH)
2021.07
1598
DGM (EP6LTCHPE) DGX (EP6FADTXHPE)
181
(133)
Hatchback
PEUGEOT 308 III (FB_, FH_, FP_, F3_, FM_) Hybrid 225 (F3DGYT, F3DGNH)
2021.07
1598
DGN (EP6LTCHPD) DGY (EP6FADTXHPD)
224
(165)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V
2008.03
2014.10
1598
5FY (EP6DTS)
174
(128)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FS (EP6C) 5FW (EP6)
120
(88)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FX (EP6DT)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V
2007.09
2014.10
1598
5FT (EP6DT)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 THP 16V
2009.10
2014.10
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 GT 205
2015.02
2021.06
1598
5GT (EP6FDTX)
205
(151)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 PureTech 225 (L45GGR)
2018.01
2021.06
1598
5GG (EP6FADTX)
225
(165)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 125
2014.03
2021.06
1598
5FA (EP6CDT)
125
(92)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 150 (L45GXA)
2014.03
2021.06
1598
5GX (EP6FDTMD)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 155
2014.03
2021.06
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) Hybrid 180 (F4DGXT)
2021.07
1598
DGM (EP6LTCHPE) DGX (EP6FADTXHPE)
181
(133)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) Hybrid 195 (FRDGMA)
2025.02
1598
DGM (EP6LTCHPE)
194
(143)
Kombi
PEUGEOT 308 SW III (FC_, FJ_, FR_, F4_, FN_) Hybrid 225 (F4DGYT)
2021.07
1598
DGN (EP6LTCHPD) DGY (EP6FADTXHPD)
224
(165)
Kombi
PEUGEOT 308 CC (4B_) 2.0 CVVT
2009.07
2014.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 2.0 HDi
2009.06
2014.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 2.0 HDi
2009.04
2012.12
1997
RHF (DW10BTED4)
140
(103)
kabriolet
PEUGEOT 308 CC (4B_) 2.0 HDi (4BRHRH, 4BRHRJ)
2009.04
2014.12
1997
RHR (DW10BTED4) RHR (DW10CB)
136
(100)
kabriolet
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex
2008.01
2012.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi
2007.09
2014.10
1997
RHR (DW10BTED4) RHR (DW10CB)
136
(100)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi
2012.04
2014.10
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi
2011.10
2014.10
1997
RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Hatchback
PEUGEOT 308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi
2010.07
2012.12
1997
RHR (DW10BTED4)
140
(103)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 BlueHDi 150
2013.11
2021.06
1997
AHX (DW10FCD) AHX (DW10FD)
150
(110)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180
2017.06
2021.06
1997
AHW (DW10FC)
179
(132)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180
2014.06
2021.06
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Hatchback
PEUGEOT 308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180
2017.06
2021.06
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Hatchback
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0
2008.01
2011.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 Bioflex
2008.01
2011.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi
2009.06
2014.10
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi
2007.09
2014.10
1997
RHR (DW10BTED4)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi
2007.09
2012.12
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi
2011.04
2014.10
1997
RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 308 SW I Furgon/kombi (4E_) 2.0 HDi
2008.01
2011.12
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Furgon/kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 BlueHDi 150
2014.03
2021.06
1997
AHR (DW10FD) AHX (DW10FCD)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180
2017.06
2021.06
1997
AHW (DW10FC)
179
(132)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180
2017.06
2021.06
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Kombi
PEUGEOT 308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT HDi 180 / BlueHDi 180
2014.06
2021.06
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 308
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l M-SUP

0W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.42 
zł
59.90
48.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l SPECIFIC

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.80 
zł
82.00
66.67 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W30 1l ULTRA FORCE

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.12 
zł
55.31
44.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.02 
zł
48.02
39.04 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W30

0W30 20l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 253.26 
zł
1 190.59
967.96 zł
(59.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4310

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
120.53 
zł
103.65
84.27 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
527.93 
zł
454.02
369.12 zł
(90.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API CF SM
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.47 
zł
50.37
40.95 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy TITAN GT1 P.2312 0W30 1L

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.12 
zł
102.09
83.00 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy TITAN GT1 P.2312 0W30 5L

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
484.99 
zł
480.14
390.36 zł
(96.03 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 308 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 308 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 308 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 308 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 308, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 308?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 308? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 308, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 308 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 308.