Oleje silnikowe do PEUGEOT 5008

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 40 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) e-210
2024.08
ZKZ (ZK03)
213
(157)
SUV
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) e-230 Long Range (KCZKZX)
2024.11
ZKZ (ZK03)
231
(170)
SUV
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) e-325 AWD
2025.07
325
(239)
SUV
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.2
2015.01
2017.03
1199
HNY (EB2DTS)
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.2 Hybrid 136 (MRHPYC)
2023.06
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.2 THP (MRHNYH, MRHNYW, MRHNSJ, MRHNSU, MRHNSM)
2016.12
1199
HNS (EB2ADTS) HNY (EB2DTS)
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) Hybrid 136
2024.08
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
SUV
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) Hybrid 145 (KAHPY1)
2025.03
1199
HPY (EB2LTDH2)
145
(107)
SUV
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.5 BlueHDi 130 (MCYHZJ, MCYHZR, MCYHZX)
2018.02
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II Van (MC_, MJ_) BlueHDi 130 (MCYHZW, MCYHZR, MCYHZJ)
2018.06
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 BlueHDi 115
2014.11
2017.03
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 BlueHDi 120
2014.05
2017.03
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi
2013.03
2017.03
1560
9HD (DV6C)
114
(84)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi
2009.09
2017.03
1560
9HZ (DV6TED4)
110
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi
2010.08
2017.03
1560
9HR (DV6C)
112
(82)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 I Van (0U_) HDi (0U9HR8)
2010.08
2017.03
1560
9HR (DV6C)
111
(82)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 100 (MCBHYB)
2016.12
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 115 (MCBHXH, MCBHXW)
2016.12
2019.11
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 120 (MCBHZH, MCBHZW)
2016.12
2019.11
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 16V
2009.09
2017.03
1598
5FS (EP6C) 5FW (EP6) EP6
120
(88)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 16V
2009.09
2017.03
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 150
2012.02
2017.03
1598
5FX (EP6DT)
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 163
2012.02
2017.03
1598
5GZ (EP6FDT)
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 165
2012.02
2017.03
1598
5GZ (EP6FDT)
165
(121)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 PureTech 180 (M45GFR)
2018.07
1598
5GF (EP6FADTXD)
181
(133)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 THP 110 (M45GXV, M45GXW)
2018.07
1598
5GX (EP6FDTMD)
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 THP 165 (M45GZW, M45GYW, M45GYV)
2016.12
1598
5GY (EP6FDTM) 5GZ (EP6FDT)
165
(121)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) Plug-in Hybrid 195 (KBDGK4)
2024.08
1598
DGK(EP6LTCHPD)
194
(143)
SUV
PEUGEOT 5008 III (KA_, KB_, KC_) Plug-in Hybrid 225
2026.02
1598
DGK(EP6LTCHPD)
225
(165)
SUV
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi
2009.09
2017.03
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi 136 / BlueHDi 136
2012.02
2017.03
1997
AHV (DW10FD) RHD (DW10CB) RHD (DW10CTED4)
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150
2009.06
2017.03
1997
AHX (DW10FD) RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 I Van (0U_) HDi 136 (0URHEM)
2012.02
2017.03
1997
RHE (DW10CTED4)
136
(100)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 I Van (0U_) HDi 150 (0URHEM)
2009.06
2017.03
1997
RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 I Van (0U_) HDi 165 (0URHHT)
2009.06
2017.03
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 136 (MJAHVW)
2016.12
1997
AHS (DW10FD) AHV (DW10FD)
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 150 (MJAHXW, MJAHXH, MJAHXN, MJAHXV, MJAHXG)
2016.12
1997
AHX (DW10FD)
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 180 (MJAHWW)
2016.12
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 180 (MJEHZW, MJEHZR, MJEHZP)
2018.01
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
PEUGEOT 5008 II Van (MC_, MJ_) BlueHDi 180 (MJEHZW)
2018.01
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 5008
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l SPECIFIC

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.32 
zł
81.62
66.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.92 
zł
72.58
59.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W30 1l ULTRA FORCE

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.35 
zł
56.42
45.87 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W30

0W30 20l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 253.26 
zł
1 190.59
967.96 zł
(59.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4310

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
120.53 
zł
103.65
84.27 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
527.93 
zł
454.02
369.12 zł
(90.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy TITAN GT1 P.2312 0W30 1L

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.12 
zł
102.09
83.00 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy TITAN GT1 P.2312 0W30 5L

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
484.99 
zł
480.14
390.36 zł
(96.03 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.72 
zł
67.63
54.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 60l Quartz INEO

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
2 882.30 
zł
2 738.18
2 226.16 zł
(45.64 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 208l Quartz INEO

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
4 szt.
Cena katalogowa  
9 808.67 
zł
9 318.23
7 575.80 zł
(44.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 5008 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 5008 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 5008 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 5008 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 5008, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 5008?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 5008? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 5008, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 5008 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 5008.