Oleje silnikowe do PEUGEOT 508

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 58 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) PureTech 130 (FBHNSR)
2020.06
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) PureTech 130
2020.06
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 1.5 BlueHDI 130 (FBYHZJ, FBYHZR)
2018.10
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Hatchback
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.5 BlueHDi 130
2018.09
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Kombi
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 BlueHDi 120
2014.03
2018.12
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 HDi
2010.11
2018.12
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
112
(82)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 HDi
2012.02
2018.12
1560
9HD (DV6CTED)
115
(84)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 HDi
2014.09
2018.12
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
Sedan
PEUGEOT 508 SW Furgon/kombi (8E_) 1.6 HDi
2013.03
2018.12
1560
9HL (DV6C)
114
(84)
Furgon/kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 BlueHDi 120
2014.03
2018.12
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 HDi
2014.09
2018.12
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 HDi
2010.11
2018.12
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
112
(82)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 HDi
2012.02
2018.12
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
115
(84)
Kombi
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 THP
2012.01
2018.12
1598
5GZ (EP6FDT)
163
(120)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 THP
2010.11
2018.12
1598
5FN (EP6CDT)
150
(110)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 THP
2010.11
2018.12
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 VTi
2010.11
2018.12
1598
5FH (EP6C)
116
(85)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 1.6 VTi
2010.11
2018.12
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
Sedan
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 PureTech 180 (F35GFR)
2018.10
1598
5GF (EP6FADTXD)
181
(133)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 PureTech 225 (F35GGR)
2018.10
1598
5GG (EP6FADTX)
224
(165)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 THP 150 (F35GXV)
2018.09
1598
5GX (EP6FDTMD)
150
(110)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 THP 165 (F35GYV)
2018.09
1598
5GY (EP6FDTM)
165
(121)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) Hybrid 180 (F3DGXT, F3DGLT)
2023.03
1598
DGL (EP6FADTXHPE) DGX (EP6FADTXHPE)
181
(133)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) Hybrid 225 (F35GQU)
2019.08
1598
5GQ (EP6FADTXHPD) DGZ (EP6FADTXHPD)
224
(165)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) PSE Hybrid4 360 (F35GBT)
2021.01
1598
5GB (EP6FADTXHPR)
360
(265)
Hatchback
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6
2012.02
2018.12
1598
5GZ (EP6FDT)
165
(121)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 THP
2010.11
2018.12
1598
5FE (EP6CDTM) 5FN (EP6CDT)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 THP
2010.11
2018.12
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 VTi
2010.11
2018.12
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 1.6 VTi
2010.11
2018.12
1598
5FH (EP6C)
116
(85)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 PureTech 180
2018.09
1598
GFR (EP6FADTXD)
181
(133)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 PureTech 225 (F45GGR)
2018.09
1598
GCR (EP6FADTX)
224
(165)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 THP 165 (F45GYV)
2018.09
1598
5GY (EP6FDTM)
165
(121)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) Hybrid 180 (F4DGXT)
2023.03
1598
DGX (EP6FADTXHPE)
181
(133)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) Hybrid 224 (F45GQU)
2019.08
1598
5GQ (EP6FADTXHPD)
224
(165)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) PSE Hybrid4 360 (F45GBT)
2021.01
1598
5GB (EP6FADTXHPR)
360
(265)
Kombi
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 BlueHDi 150
2014.04
2018.12
1997
AHX (DW10FD)
150
(110)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 BlueHDi 180
2014.04
2018.12
1997
AHW (DW10FC)
180
(133)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
AHS (DW10FD) AHV (DW10FD) AHX (DW10FD) RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
RHA (DW10CTED4) RHF (DW10BTED4)
140
(103)
Sedan
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.0 HDi Hybrid4 AWC
2010.11
2018.12
1997
RHC (DW10CTED4)
200
(147)
Sedan
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 2.0 BlueHDI 160 (FHEHYR)
2018.10
1997
EHY (DW10FCC)
163
(120)
Hatchback
PEUGEOT 508 II (FB_, FH_, F3_) 2.0 BlueHDI 180 (FHEHZR, FHEHZN)
2018.10
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Hatchback
PEUGEOT 508 SW Furgon/kombi (8E_) 2.0 HDi
2013.03
2018.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Furgon/kombi
PEUGEOT 508 SW Furgon/kombi (8E_) 2.0 HDi
2013.03
2018.12
1997
RHF (DW10BTED4)
140
(103)
Furgon/kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 BlueHDi 150
2014.04
2018.12
1997
AHX (DW10FD)
150
(110)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 BlueHDi 180
2014.04
2018.12
1997
AHW (DW10FC)
180
(133)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
AHS (DW10FD) AHV (DW10FD) AHX (DW10FD) RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 HDi
2010.11
2018.12
1997
RHA (DW10CTED4) RHF (DW10BTED4)
140
(103)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 HDi 180 RXH
2014.10
2018.12
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.0 HDi RXH Hybrid4
2010.11
2018.12
1997
RHC (DW10CTED4)
200
(147)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 2.0 BlueHDi 160
2018.09
1997
EHY (DW10FCC)
163
(120)
Kombi
PEUGEOT 508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 2.0 BlueHDi 180
2018.09
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
Kombi
PEUGEOT 508 I (8D_) 2.2 HDi
2010.11
2018.12
2179
4HL (DW12C)
204
(150)
Sedan
PEUGEOT 508 SW Furgon/kombi (8E_) 2.2 HDi
2011.11
2179
4HL (DW12C)
204
(150)
Furgon/kombi
PEUGEOT 508 SW I (8E_) 2.2 HDi
2010.11
2018.12
2179
4HL (DW12C)
204
(150)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Peugeot 508
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l M-SUP

0W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.42 
zł
59.90
48.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l SPECIFIC

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.80 
zł
82.00
66.67 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W30 1l ULTRA FORCE

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.12 
zł
55.31
44.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.38 
zł
53.68
43.64 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 4l Cleansynto

5W30 4l

API CF SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
392.10 
zł
331.33
269.37 zł
(82.83 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W30

0W30 20l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 253.26 
zł
1 190.59
967.96 zł
(59.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PEUGEOT 508 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PEUGEOT 508 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PEUGEOT 508 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PEUGEOT 508 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PEUGEOT 508, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PEUGEOT 508?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PEUGEOT 508? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PEUGEOT 508, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PEUGEOT 508 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PEUGEOT 508.