Oleje silnikowe do VW BORA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 54 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW BORA (9M2) 1.8 Turbo
2005.01
2014.12
1781
AUQ AWP BEK
179
(132)
Sedan
VW BORA I (1J2) 2.0
1998.10
2013.12
1984
AEG APK AQY AVH AZG AZH AZJ BBW BER BEV BHP CBPA CFEA
115
(85)
Sedan
Pokaż więcej
VW BORA I (1J2) 1.4 16V
2000.03
2005.05
1390
AHW AKQ APE AXP BCA
75
(55)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 1.4 16V
2001.09
2005.05
1390
AHW AKQ APE AXP BCA
75
(55)
Kombi
VW BORA I (1J2) 1.6
2000.08
2005.05
1595
AVU BFQ
102
(75)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.6
1998.10
2005.05
1595
AEH AKL APF
101
(74)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 1.6
1999.05
2005.05
1595
AEH AKL APF
100
(74)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.6
2000.08
2005.05
1595
AVU BFQ
102
(75)
Kombi
VW BORA I (1J2) 1.6 16V
2000.05
2005.05
1598
ATN AUS AZD BCB
105
(77)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.6 FSI
2002.01
2005.05
1598
BAD
110
(81)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 1.6 16V
2000.02
2005.05
1598
ATN AUS AZD BCB
105
(77)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.6 FSI
2002.01
2005.05
1598
BAD
110
(81)
Kombi
VW BORA I (1J2) 1.8
1998.10
2005.05
1781
AGN BAF
125
(92)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.8 4motion
1999.02
2005.05
1781
AGN
125
(92)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.8 T
2002.03
2005.05
1781
AUQ AWP
180
(132)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.8 T
2000.05
2005.05
1781
AGU ARX AUM AWD AWW
150
(110)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 1.8 4motion
1999.05
2005.05
1781
AGN
125
(92)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.8 T
2002.05
2005.05
1781
AUQ AWP
180
(132)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.8 T
2000.05
2005.05
1781
AGU ARX AUM AWD AWW
150
(110)
Kombi
VW BORA I (1J2) 1.9 SDI
1998.10
2005.05
1896
AGP AQM
68
(50)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
1998.12
2002.01
1896
AJM AUY
115
(85)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
1998.10
2001.06
1896
AHF ASV
110
(81)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
2000.09
2005.05
1896
ATD AXR BEW
101
(74)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
2000.11
2005.05
1896
ASZ
130
(96)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
2000.05
2005.05
1896
ARL
150
(110)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI
1998.10
2005.05
1896
AGR ALH
90
(66)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion
1999.02
2001.06
1896
AJM AUY
115
(85)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion
2000.11
2005.05
1896
ASZ
130
(96)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion
1998.11
2002.04
1896
AGR
90
(66)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion
2000.09
2005.05
1896
ATD
101
(74)
Sedan
VW BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion
2000.05
2005.05
1896
ARL
150
(110)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
2004.07
2005.05
1896
AGR ALH
90
(66)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
2000.11
2005.05
1896
ASZ
130
(96)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
1999.05
2001.06
1896
AJM AUY
115
(85)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
2000.09
2005.05
1896
ATD AXR BEW
101
(74)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
1999.05
2001.06
1896
AHF ASV
110
(81)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI
2001.05
2005.05
1896
ARL
150
(110)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion
2000.11
2005.05
1896
ASZ
130
(96)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion
1999.05
2001.06
1896
AJM AUY
115
(85)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion
2000.09
2005.05
1896
ATD
101
(74)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion
2001.05
2005.05
1896
ARL
150
(110)
Kombi
VW BORA I (1J2) 2.0 4motion
2000.04
2005.05
1984
AZH AZJ
115
(85)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 2.0
1999.05
2005.05
1984
APK AQY AVH AZG AZJ BEV
115
(85)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 2.0 4motion
2000.04
2005.05
1984
AZH AZJ
115
(85)
Kombi
VW BORA I (1J2) 2.3 V5
2000.10
2005.05
2324
AQN
170
(125)
Sedan
VW BORA I (1J2) 2.3 V5
1998.10
2000.10
2324
AGZ
150
(110)
Sedan
VW BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion
2000.10
2005.05
2324
AQN
170
(125)
Sedan
VW BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion
1998.12
2000.10
2324
AGZ
150
(110)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 2.3 V5
2000.10
2005.05
2324
AQN
170
(125)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 2.3 V5
1999.05
2000.10
2324
AGZ
150
(110)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion
1999.05
2000.10
2324
AGZ
150
(110)
Kombi
VW BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion
2000.10
2005.05
2324
AQN
170
(125)
Kombi
VW BORA I (1J2) 2.8 V6 4motion
1999.03
2005.05
2792
AQP AUE BDE
204
(150)
Sedan
VW BORA Variant (1J6) 2.8 V6 4motion
1999.05
2005.05
2792
AQP AUE BDE
204
(150)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Bora

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW BORA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW BORA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW BORA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW BORA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW BORA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW BORA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW BORA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW BORA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW BORA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW BORA.