Oleje silnikowe do VW SHARAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 44 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW SHARAN (7N1, 7N2) 1.4 TSI
2010.05
2015.11
1390
CAVA CTHA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 1.4 TSI
2010.05
2015.11
1390
CAVA CTHA
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 1.4 TSI
2015.05
2022.11
1395
CZDA DJKA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.05
2015.11
1968
CFFB
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2015.05
2018.07
1968
CUWA DFMA
184
(135)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.05
2013.01
1968
CFGB
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2011.05
2019.07
1968
CFFE CUVA DFLD DLTC
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.05
2015.11
1968
CFFA
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2015.05
2020.10
1968
CUVC DFLA DLTA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2013.01
2022.06
1968
CFGC DLUB
177
(130)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion
2011.05
2015.11
1968
CFFB
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion
2016.05
2018.07
1968
DFMA
184
(135)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion
2015.05
2019.07
1968
CUVC DFLA DLTA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion
2018.07
2020.10
1968
DLUB
177
(130)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.08
2013.01
1968
CFGB
170
(125)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.05
2015.11
1968
CFFB
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2011.05
2015.11
1968
CFFE
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TFSI
2010.12
2015.11
1984
CCZA
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TSI
2015.05
2020.12
1984
DEDA
220
(162)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 2.0 TSI
2010.12
2015.11
1984
CCZA
200
(147)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V
1997.09
2010.03
1781
AJH AWC
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI
2005.06
2010.03
1896
BTB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI
2002.11
2010.03
1896
ASZ
130
(96)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI
1995.09
2010.03
1896
1Z AHU ANU
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI
2000.04
2010.03
1896
AUY BVK
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI
1996.09
2000.04
1896
AFN AVG
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 4motion
2000.03
2010.03
1896
AUY BVK
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 1.9 TDI (7M6, 7M9)
2000.04
2010.03
1896
AUY
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 1.9 TDI (7M8, 7M9)
1996.09
2003.05
1896
AHU ANU
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 1.9 TDI (7M8)
1996.09
2003.05
1896
AFN
110
(81)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 1.9 TDI (7M9)
2002.11
2003.05
1896
ASZ
131
(96)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI
2005.11
2010.03
1968
BRT
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI
2005.11
2010.03
1968
BVH
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7N1, 7N2) 2.0 TDI
2010.05
2011.05
1968
CFFA
136
(100)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0
1995.09
2010.03
1984
ADY ATM
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 16V
1995.09
2000.02
1984
ABF
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 LPG
2006.04
2010.03
1984
ATM
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 2.0 (7M8, 7M9)
1996.09
2002.07
1984
ADY ATM
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V
2000.04
2010.03
2792
AYL
204
(150)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion
2000.04
2010.03
2792
AYL
204
(150)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6
1995.09
2000.04
2792
AAA AMY
174
(128)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 Syncro
1996.11
2000.04
2792
AAA AMY
174
(128)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 2.8 VR6 (7M8)
1996.09
2000.04
2792
AAA
174
(128)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW SHARAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (7M_) 2.8 VR6 (7M9)
2001.08
2003.05
2792
AYL
204
(150)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Sharan
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.03 
zł
70.33
57.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 60l EDGE

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
3 044.71 
zł
2 858.98
2 324.37 zł
(47.65 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW SHARAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW SHARAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW SHARAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW SHARAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW SHARAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW SHARAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW SHARAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW SHARAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW SHARAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW SHARAN.