Oleje silnikowe do VW JETTA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 66 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI
2010.10
2017.12
1197
CBZB
105
(77)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 16V
2014.08
2017.12
1197
CYVD
105
(77)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI
2011.04
2017.12
1390
CAVA CTHA
150
(110)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI
2011.04
2017.12
1390
CAVD CTHD
160
(118)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI
2011.05
2017.12
1390
CAXA CMSB
122
(90)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI
2014.08
2017.12
1395
CZDA CZTA
150
(110)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI
2014.08
2017.12
1395
CZCA
125
(92)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI Hybrid
2011.04
2017.12
1395
CNLA CRJA
170
(125)
Sedan
VW JETTA VII Sedan (BU3, BU4, BU5) 1.4 TSI
2017.12
1395
CWLA CZDA DGXA DJXA DSJA
150
(110)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6
2011.12
2018.04
1598
CFNA CLRA
105
(77)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 MPi
2015.09
2018.04
1598
CWVB
90
(66)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 TDI
2010.04
2015.07
1598
CAYC
105
(77)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.8 TSI
2014.07
2017.12
1798
CPKA CPRA
170
(125)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI
2010.10
2017.12
1968
CLCA CUUA
110
(81)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI
2014.07
2017.12
1968
CUUB CVCA DELA DGMA
150
(110)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI
2010.07
2017.12
1968
CFFB CFHC CJAA CLCB
140
(103)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0
2010.06
2017.12
1984
CBPA CKJA
115
(85)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TFSI
2010.12
2014.07
1984
CBFA CCTA CCZA
200
(147)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TSI
2012.12
2017.12
1984
CPLA CPPA
211
(155)
Sedan
VW JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.5
2010.04
2017.12
2480
CBTA CBUA CCCA
170
(125)
Sedan
Pokaż więcej
VW JETTA I (16) 1.1
1979.08
1984.02
1093
GG
50
(37)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.3
1979.08
1984.02
1272
GF
60
(44)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3
1984.01
1987.06
1272
HK MH
55
(40)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 Cat
1987.06
1991.12
1272
2G MH NZ
55
(40)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.4 TSI
2007.05
2010.10
1390
CAXA
122
(90)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.4 TSI
2006.07
2010.10
1390
BLG
170
(125)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.4 TSI
2006.07
2010.10
1390
BMY
140
(103)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.4 TSI
2008.07
2010.10
1390
CAVD
160
(118)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.5
1978.08
1984.02
1457
JB
70
(51)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.5 D
1978.08
1980.07
1471
CK
50
(37)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.6
1978.08
1984.02
1588
FR
85
(63)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.6 D
1980.08
1984.02
1588
CR JK
54
(40)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.6 GLI
1978.08
1982.07
1588
EG
110
(81)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.6 TD
1982.03
1984.02
1588
CY
70
(51)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 D
1984.01
1991.10
1588
JP ME
54
(40)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD
1989.04
1991.10
1588
RA SB
80
(59)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD
1984.01
1991.10
1588
JR MF
70
(51)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD
1990.01
1991.10
1588
1V
60
(44)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6
1986.10
1991.10
1595
PN
70
(51)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6
1984.01
1992.07
1595
ABN EZ HM
75
(55)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6
1986.03
1991.10
1595
RF
72
(53)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.6
2004.09
2010.10
1595
BGU BSE BSF CCSA
102
(75)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.6 MultiFuel
2008.01
2010.10
1595
CCSA
102
(75)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.6 FSI
2005.09
2010.10
1598
BLF
115
(85)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.6 TDI
2009.06
2010.10
1598
CAYC
105
(77)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.6 TDI
2009.12
2010.10
1598
CAYB
90
(66)
Sedan
VW JETTA I (16) 1.8
1982.08
1984.02
1781
DX JJ
112
(82)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8
1985.08
1987.10
1781
RD
107
(79)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8
1984.08
1991.10
1781
GU GX HV
90
(66)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8
1986.08
1990.01
1781
RH
84
(62)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8
1984.01
1991.10
1781
EV GZ PB
112
(82)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V
1986.08
1991.10
1781
PL
129
(95)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V
1987.06
1989.12
1781
KR
140
(102)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat
1987.08
1991.10
1781
GX RP
90
(66)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat
1987.01
1991.10
1781
PF
107
(79)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro
1988.08
1991.07
1781
1P
98
(72)
Sedan
VW JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro
1987.08
1988.12
1781
GU GX RP
90
(66)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.9 TDI
2005.08
2010.10
1896
BKC BLS BXE
105
(77)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 1.9 TDI
2005.08
2010.10
1896
BRM
101
(74)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 TDI
2005.10
2010.10
1968
BMM
140
(103)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 TDI
2006.10
2010.10
1968
BMN CEGA
170
(125)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 TDI
2005.09
2010.10
1968
AZV CBDA
136
(100)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 TDI 16V
2005.08
2010.10
1968
BKD CBDB CBEA CJAA
140
(103)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 FSI
2005.08
2010.10
1984
BLR BLX BLY BVY BVZ
150
(110)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.0 TFSI
2005.10
2010.10
1984
AXX BPY BWA CAWB CBFA CCTA
200
(147)
Sedan
VW JETTA III (1K2) 2.5
2006.01
2010.10
2480
BGP BGQ BTK
150
(110)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Jetta
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.94 
zł
57.54
46.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW JETTA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW JETTA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW JETTA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW JETTA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW JETTA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW JETTA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW JETTA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW JETTA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW JETTA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW JETTA.