Oleje silnikowe do VW TIGUAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 81 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI
2011.05
2018.07
1390
CAVD CTHD
160
(118)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI
2008.05
2018.07
1390
BWK CAVA CTHA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI
2010.08
2018.07
1390
CAXA
122
(90)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 4motion
2011.05
2018.07
1390
CAVD CTHD
160
(118)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 4motion
2007.09
2018.07
1390
BWK CAVA CTHA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 1.4 TSI (5N2)
2012.09
2018.07
1390
CTHD
160
(118)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 1.4 TSI 4motion (5N2)
2012.09
2018.07
1390
CTHD
160
(118)
Furgon/SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI
2015.05
2018.07
1395
CZDA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 1.4 TSI
2015.05
2018.07
1395
CZDB
125
(92)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.4 eHybrid
2020.11
2024.04
1395
DGEA
245
(180)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.4 TSI
2016.05
2022.03
1395
CZDA CZEA DJVA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.4 TSI
2016.01
2022.03
1395
CZCA CZDB
125
(92)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.4 TSI 4motion
2016.05
2022.03
1395
CZDA CZEA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 1.4 TSI
2017.06
1395
CZDA CZEA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 1.4 TSI E100 Flex
2017.07
1395
CWLA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.5 TSI
2018.07
2024.04
1498
DACB DPBE
131
(96)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.5 TSI
2018.11
2024.04
1498
DADA DPCA DXDB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 1.5 eTSI
2023.09
1498
DXDC
131
(96)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 1.5 eTSI
2023.09
1498
DXDB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 1.5 TSI eHybrid
2024.03
1498
DUCB EANB
204
(150)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 1.5 TSI eHybrid
2024.03
1498
DUCA EANB
272
(200)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 1.5 TSI
2018.09
1498
DADA DPCA DXDB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 1.6 TDI
2016.05
2020.06
1598
DGDB
115
(85)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI
2015.05
2018.07
1968
CUVC
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI
2008.03
2018.07
1968
CBAB CFFB
140
(103)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI
2010.05
2018.07
1968
CFFD CUVE
110
(81)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2015.05
2018.07
1968
CUVC
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2007.09
2018.07
1968
CBAB CFFB CLJA
140
(103)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2007.11
2018.07
1968
CBAA CFFA
136
(100)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2015.05
2018.07
1968
CUWA
184
(135)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2007.09
2018.07
1968
CBBB CFGB
170
(125)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2012.11
2018.07
1968
CFGC
177
(130)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI
2016.08
2020.07
1968
CYKC
110
(81)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI
2016.01
2024.04
1968
DFGA DTSA DTSB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI
2016.05
2019.07
1968
DFGC
115
(85)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI
2020.07
2024.04
1968
DTRC
122
(90)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI 4motion
2016.01
2024.04
1968
DBGC DFGA DTSA DTSB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI 4motion
2016.05
2020.07
1968
CUAA
240
(176)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI 4motion
2016.08
2020.07
1968
CRGB
177
(130)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI 4motion
2020.07
2024.04
1968
DTUA
200
(147)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TDI 4motion
2016.04
2020.07
1968
DFHA
190
(140)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 2.0 TDI
2023.09
1968
DXPA
150
(110)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 2.0 TDI 4motion
2023.09
1968
DXNB
193
(142)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI
2017.06
1968
DFGA DTSA DTSB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI 4motion
2017.06
2021.07
1968
DFHA
190
(140)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI 4motion
2017.06
2020.09
1968
CUAA
240
(176)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI 4motion
2020.06
1968
DTUA
200
(147)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI 4motion
2024.03
1968
DXNB
193
(142)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TDI 4motion
2017.06
1968
DBGC DFGA DTSA DTSB
150
(110)
SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TDI (5N1, 5N2)
2009.11
2018.07
1968
CFFB
140
(103)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TDI 4motion (5N1, 5N2)
2007.11
2018.07
1968
CBAB CFFB CLJA
140
(103)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TDI 4motion (5N1, 5N2)
2010.05
2013.05
1968
CFGB
170
(125)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TDI 4motion (5N2)
2012.11
2018.07
1968
CFGC
177
(130)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (AD1) TDI 4motion
2016.01
2020.07
1968
DFHA
190
(140)
Furgon/SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI
2007.11
2018.07
1984
CAWB CCTA
200
(147)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI 4motion
2007.09
2018.07
1984
CAWB CCTA CCZA
200
(147)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI 4motion
2007.09
2018.07
1984
CAWA CCTB CCZC
170
(125)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TSI 4motion
2011.05
2018.07
1984
CCZB
211
(155)
SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TSI 4motion
2011.05
2018.07
1984
CCZD
180
(132)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2021.01
2024.04
1984
DNPA
245
(180)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2016.06
2024.04
1984
CHHB
220
(162)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2016.01
2024.04
1984
CZPA
180
(132)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2018.09
2020.07
1984
DKTA
230
(169)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2021.03
2024.04
1984
DNNA
190
(140)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI 4motion
2018.09
2022.11
1984
DKZA
190
(140)
SUV
VW TIGUAN (AD1, AX1) 2.0 TSI R 4motion
2020.11
2024.04
1984
DNFG DSFE
320
(235)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 2.0 TSi 4motion
2024.08
1984
DNPB
265
(195)
SUV
VW TIGUAN (CT1) 2.0 TSI 4motion
2024.11
1984
DNNE
204
(150)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI
2017.04
1984
DGUA DTEA
186
(137)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI 4motion
2017.04
1984
DGUA DTEA
186
(137)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI 4motion
2017.03
1984
DGVA
180
(132)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI 4motion
2017.07
1984
CXDA DNJA
220
(162)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI 4motion
2018.09
1984
DNLA DNNA
190
(140)
SUV
VW TIGUAN ALLSPACE (BW2, BJ2) 2.0 TSI 4motion
2020.09
1984
DNPA
245
(180)
SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TSI 4motion (5N2)
2011.05
2018.07
1984
CCZB
211
(155)
Furgon/SUV
Pokaż więcej
VW TIGUAN VAN (5N_) 1.4 TSI (5N1)
2010.08
2011.05
1390
CAXA
122
(90)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 1.4 TSI (5N1)
2008.05
2010.05
1390
CAVA
150
(110)
Furgon/SUV
VW TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion
2008.02
2009.08
1968
CBBA
163
(120)
SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TDI (5N1)
2010.05
2011.07
1968
CFFD
110
(81)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TSI 4motion (5N1)
2009.11
2011.05
1984
CCZC
170
(125)
Furgon/SUV
VW TIGUAN VAN (5N_) 2.0 TSI 4motion (5N1)
2009.11
2011.05
1984
CCZA
200
(147)
Furgon/SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Tiguan
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 4 SZTUK

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4x4l EDGE

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 131.33 
zł
1 005.75
817.68 zł
(62.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW TIGUAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW TIGUAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW TIGUAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW TIGUAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW TIGUAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW TIGUAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW TIGUAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW TIGUAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW TIGUAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW TIGUAN.