Oleje silnikowe do VW MULTIVAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW MULTIVAN T7 (STM, STN) 1.4 eHybrid
2021.08
2024.05
1395
DGEA
218
(160)
Autobus
VW MULTIVAN T7 (STM, STN) 1.5 eHybrid 4motion
2024.08
1498
DUCA
245
(180)
Autobus
VW MULTIVAN T7 (STM, STN) 1.5 TSi
2021.09
2024.05
1498
DRBA
136
(100)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI
2009.09
2015.08
1968
CFCA
180
(132)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion
2009.09
2015.08
1968
CFCA
180
(132)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI
2009.09
2015.08
1968
CAAB
102
(75)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI
2009.09
2015.08
1968
CAAC CCHA
140
(103)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI
2009.09
2015.08
1968
CAAA
84
(62)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI
2011.05
2015.08
1968
CAAD
114
(84)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI
2010.05
2015.08
1968
CAAE CCHB
136
(100)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion
2009.09
2015.08
1968
CAAC CCHA
140
(103)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion
2010.05
2015.08
1968
CAAE CCHB
136
(100)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2018.08
2024.08
1968
CXEC
199
(146)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.04
2024.08
1968
CXFA CXHA DNAA
150
(110)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.04
2019.12
1968
CFCA
180
(132)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.04
2019.12
1968
CAAC
140
(103)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2016.05
2019.08
1968
CXHB
114
(84)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2019.07
2024.08
1968
CXHC DNAB
110
(81)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.04
2019.12
1968
CAAB CXGB
102
(75)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.04
2019.07
1968
CAAA CXGA
84
(62)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI
2015.06
2024.08
1968
CXEB DMZA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion
2015.08
2024.08
1968
CXFA CXHA DNAA
150
(110)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion
2015.06
2019.12
1968
CAAC
140
(103)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion
2015.06
2024.08
1968
CXEB DMZA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion
2015.06
2019.12
1968
CFCA
180
(132)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion
2018.08
2024.08
1968
CXEC
199
(146)
Autobus
VW MULTIVAN T7 (STM, STN) 2.0 TDI
2022.03
1968
DSSA DZLA
150
(110)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0
2003.11
2015.08
1984
AXA
115
(85)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI
2011.05
2015.08
1984
CJKA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI
2012.07
2015.08
1984
CJKB
150
(110)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion
2011.07
2015.08
1984
CJKA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI
2015.04
2019.07
1984
CJKA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI
2015.04
2019.07
1984
CJKB
150
(110)
Autobus
VW MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 4motion
2015.06
2019.07
1984
CJKA
204
(150)
Autobus
VW MULTIVAN T7 (STM, STN) 2.0 TSi
2021.10
1984
DRNB
204
(150)
Autobus
Pokaż więcej
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI
2003.04
2009.11
1896
AXC
85
(63)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI
2003.04
2009.11
1896
AXB
105
(77)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI
2006.01
2009.11
1896
BRR
84
(62)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI
2006.01
2009.11
1896
BRS
102
(75)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI
2003.04
2009.11
2461
AXD BNZ
130
(96)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI
2003.04
2009.11
2461
AXE BPC
174
(128)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI
2003.11
2009.11
2461
BLJ
163
(120)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion
2004.07
2009.11
2461
AXD BNZ
130
(96)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion
2004.07
2009.11
2461
AXE BPC
174
(128)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2
2004.02
2009.12
3189
BDL BKK CFLA
235
(173)
Autobus
VW MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 4motion
2004.07
2009.12
3189
BDL BKK CFLA
235
(173)
Autobus
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Multivan
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.54 
zł
57.76
46.96 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 12 SZTUK

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 12x1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
929.02 
zł
825.90
671.46 zł
(68.82 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW MULTIVAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW MULTIVAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW MULTIVAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW MULTIVAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW MULTIVAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW MULTIVAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW MULTIVAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW MULTIVAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW MULTIVAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW MULTIVAN.