Oleje silnikowe do VW TOURAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 56 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW TOURAN (5T1) 1.0 TSI
2018.12
2019.07
999
DKRB
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.2 TSI
2010.05
2015.05
1197
CBZB
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.2 TSI
2015.05
2018.07
1197
CYVB
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.2 TSI
2010.05
2015.05
1197
CBZB
105
(77)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.4 TSI
2010.05
2015.05
1390
CAVB CTHB
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.4 TSI
2010.05
2015.05
1390
CAVC CTHC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.4 TSI EcoFuel
2010.05
2015.05
1390
CDGA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.4 TSI
2010.05
2015.05
1390
CAVB CTHB
170
(125)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.4 TSI
2010.05
2015.05
1390
CAVC CTHC
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.4 TSi EcoFuel
2010.05
2015.05
1390
CDGA
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.4 TSI
2015.05
2022.07
1395
CZDA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.5 TSI
2018.11
1498
DADA DPCA DXDB
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.6 TDI
2010.05
2015.05
1598
CAYC
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 1.6 TDI
2010.05
2015.05
1598
CAYB
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.6 TDI
2016.05
2019.07
1598
DGDA
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.6 TDI
2015.05
2016.05
1598
CRKB
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.6 TDI
2010.05
2015.05
1598
CAYB
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 1.6 TDI
2010.05
2015.05
1598
CAYC
105
(77)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 1.8 TSI
2015.11
2018.07
1798
CJSA
180
(132)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 2.0 TDI
2013.01
2015.05
1968
CFJB
177
(130)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 2.0 TDI
2010.05
2015.05
1968
CFHC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 2.0 TDI
2010.11
2015.05
1968
CFHF CLCA
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T3) 2.0 TDI
2010.05
2013.01
1968
CFJA
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 2.0 TDI
2015.05
1968
DFEA DFGA DTSB DXPA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 2.0 TDI
2015.11
2019.07
1968
DFHA
190
(140)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 2.0 TDI
2015.11
2019.07
1968
CRVA CYKB DFEB DFGB
110
(81)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 2.0 TDI
2019.02
2020.11
1968
DFGC
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (5T1) 2.0 TDI
2020.11
1968
DTRC DXRA
122
(90)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 2.0 TDi
2010.05
2013.01
1968
CFJA
170
(125)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T3) 2.0 TDI
2010.05
2015.05
1968
CFHC
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (5T1) 2.0 TDI
2020.11
1968
DTRC DXRA
122
(90)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (5T1) 2.0 TDI
2015.05
1968
DFEA DFGA DTSB
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI
2006.02
2010.05
1390
BMY CAVC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI
2006.11
2010.05
1390
BLG CAVB
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI EcoFuel
2009.05
2010.05
1390
CDGA
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.6
2003.07
2010.05
1595
BGU BSE BSF
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 BiFuel
2006.11
2010.05
1595
BSF
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 FSI
2003.02
2007.01
1598
BAG BLF BLP
115
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) FSI
2003.02
2006.11
1598
BAG BLF BLP
116
(85)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2003.08
2010.05
1896
BKC BLS BXE
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2004.11
2010.05
1896
BRU BXF BXJ
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2003.02
2004.05
1896
AVQ
100
(74)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2004.11
2010.05
1896
BRU BXF BXJ
90
(66)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2003.08
2006.11
1896
BKC BXE
105
(77)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 1.9 TDI
2003.10
2005.05
1896
AVQ
101
(74)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI
2005.12
2010.05
1968
BMM
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI
2003.02
2010.05
1968
AZV
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI
2005.12
2010.05
1968
BMN CFJA
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 16V
2003.08
2010.05
1968
BKD
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 2.0 TDi
2003.08
2010.05
1968
BKD
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 2.0 TDi
2005.12
2010.05
1968
BMM
140
(103)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 2.0 TDI
2003.02
2010.05
1968
AZV
136
(100)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 EcoFuel
2006.02
2009.05
1984
BSX
109
(80)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 FSI
2003.10
2007.01
1984
AXW BLR BLX BLY BVY BVZ
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 2.0 EcoFuel
2006.02
2006.11
1984
BSX
109
(80)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
VW TOURAN Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne (1T1, 1T2) 2.0 FSI
2004.05
2007.01
1984
BLR BLX BLY BVY BVZ
150
(110)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Touran

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: VW TOURAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW TOURAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW TOURAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW TOURAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW TOURAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW TOURAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW TOURAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW TOURAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW TOURAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW TOURAN.