Oleje silnikowe do VW LT

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 79 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.0
1975.04
1983.09
1984
CH
75
(55)
Autobus
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.0
1975.04
1983.09
1984
CH
75
(55)
Furgon
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.0
1975.04
1983.09
1984
CH
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.0
1975.04
1983.09
1984
CH
75
(55)
Furgon
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.0
1975.04
1983.09
1984
CH
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.3
1996.05
2006.07
2295
AGL
143
(105)
Autobus
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.3
1996.05
2006.07
2295
AGL
143
(105)
Furgon
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.3
1996.06
2006.07
2295
AGL
143
(105)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 D
1989.08
1996.06
2383
1S ACT
70
(51)
Autobus
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 D
1979.01
1992.07
2383
CP DW
75
(55)
Autobus
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 i
1989.08
1996.06
2383
1E
94
(69)
Autobus
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 D
1979.01
1992.07
2383
CP DW
75
(55)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 D
1982.12
1992.07
2383
DW
78
(57)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 D
1990.07
1996.05
2383
1S ACT
69
(51)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 i
1989.08
1996.06
2383
1E
94
(69)
Furgon
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 D
1982.12
1992.07
2383
DW
78
(57)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 D
1978.12
1991.02
2383
CP DW
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 D
1990.08
1996.06
2383
1S ACT
69
(51)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 D Syncro
1991.08
1992.07
2383
DW
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 D Syncro
1991.08
1992.07
2383
1S
69
(51)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 i
1994.03
1996.06
2383
1E
94
(69)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 D
1979.01
1992.07
2383
CP DW
75
(55)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 D
1982.12
1992.07
2383
DW
78
(57)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 D
1990.07
1996.05
2383
1S ACT
69
(51)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 D 4WD
1982.12
1991.07
2383
DW
75
(55)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 i
1993.01
1996.06
2383
1E
94
(69)
Furgon
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 D
1982.12
1992.07
2383
DW
78
(57)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 D
1978.12
1991.02
2383
CP DW
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 D
1990.08
1996.06
2383
1S ACT
69
(51)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 i
1994.03
1996.06
2383
1E
94
(69)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4
1982.12
1992.07
2384
DL
90
(66)
Autobus
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 TD
1992.09
1996.06
2384
ACL
95
(70)
Autobus
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 TD
1982.12
1989.07
2384
DV
102
(75)
Autobus
VW LT 28-35 I Autobus (281-363) 2.4 TD
1989.08
1992.08
2384
1G
92
(68)
Autobus
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4
1982.12
1992.07
2384
DL
90
(66)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 TD
1992.06
1996.05
2384
ACL
95
(70)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 TD
1988.08
1992.08
2384
1G
92
(68)
Furgon
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.4 TD
1986.02
1992.08
2384
DV
102
(75)
Furgon
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4
1982.12
1992.07
2384
DL
90
(66)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 TD
1982.12
1993.09
2384
DV
102
(75)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 TD
1992.08
1996.06
2384
ACL
95
(70)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.4 TD
1990.08
1992.08
2384
1G
92
(68)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4
1982.12
1992.07
2384
DL
90
(66)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 4WD
1982.12
1992.07
2384
DL
90
(66)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 TD
1992.06
1996.05
2384
ACL
95
(70)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 TD
1986.02
1992.08
2384
DV
102
(75)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 TD
1988.08
1992.08
2384
1G
92
(68)
Furgon
VW LT 40-55 I Furgon (291-512) 2.4 TD 4WD
1982.12
1991.07
2384
DV
102
(75)
Furgon
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 TD
1992.08
1996.06
2384
ACL
95
(70)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 TD
1988.08
1991.07
2384
1G
92
(68)
Platforma / podwozie
VW LT 40-55 I Platforma / podwozie (293-909) 2.4 TD
1982.12
1993.09
2384
DV
102
(75)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 SDI
1996.07
2006.07
2461
AGX
75
(55)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
ANJ AVR
109
(80)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI
1996.05
1999.08
2461
AHD
102
(75)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBE
83
(61)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBF
95
(70)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
APA
90
(66)
Autobus
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 SDI
1996.09
2006.07
2461
AGX
75
(55)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI
1996.05
1999.08
2461
AHD
102
(75)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
ANJ AVR
109
(80)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBE
83
(61)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBF
95
(70)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
APA
90
(66)
Furgon
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 SDI
1996.09
2006.07
2461
AGX
75
(55)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI
1996.06
1999.08
2461
AHD
102
(75)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
ANJ AVR
109
(80)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBE
83
(61)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI
2001.05
2006.07
2461
BBF
95
(70)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI
1999.05
2006.07
2461
APA
90
(66)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 I Furgon (281-363) 2.7 D
1975.11
1980.01
2702
CG
65
(48)
Furgon
VW LT 28-35 I Platforma / podwozie (281-363) 2.7 D
1975.11
1980.01
2702
CG
65
(48)
Platforma / podwozie
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI
1999.01
2002.01
2798
ATA
131
(96)
Autobus
VW LT 28-35 II Autobus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI
2001.05
2006.06
2799
AUH BCQ
158
(116)
Autobus
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI
1997.07
2002.01
2799
AGK
125
(92)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI
1999.01
2006.07
2799
ATA
130
(96)
Furgon
VW LT 28-46 II Furgon (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI
2002.04
2006.07
2799
AUH BCQ
158
(116)
Furgon
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI
1997.07
2002.01
2799
AGK
125
(92)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI
2002.04
2006.07
2799
AUH
158
(116)
Platforma / podwozie
VW LT 28-46 II Platforma / podwozie (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI
1999.01
2006.07
2799
ATA
130
(96)
Platforma / podwozie
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Vw Lt

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

Olej silnikowy do: VW LT – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: VW LT powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: VW LT typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: VW LT jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: VW LT, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: VW LT?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: VW LT? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: VW LT, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: VW LT w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: VW LT.